II Mistrzostwa Gliwic w unihokeju

ii_mgu_026

W dniu 12 czerwca 2016 roku w hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 5 w Gliwicach odbyły się II Mistrzostwa Gliwic w Unihokeju.  Organizatorem zawodów byli: Dom Dziecka nr 3 w Gliwicach, Stowarzyszenie Sportowo – Edukacyjne FeByS oraz Fundacja „Gramy Razem”.  Sponsorami zawodów byli: Atheneum GROUP, ALL SPORT, Interplastic, Media 360 GROUP oraz e-druk.pl. Patronat medialny nad turniejem objęli: Dziennik Zachodni, Nowiny Gliwickie, HydePark News, Miasto Biznesu, portal naszemiasto.pl, portal Sportowegliwice.pl oraz portal codziennik.pl.

W pierwszym etapie 8 drużyn zostało podzielone na dwie grupy. W ten sposób w grupie „A” grały drużyny: Aniołki Kija, Urząd Miasta Old Boys, Fundacja „Gramy Razem” oraz Dom Dziecka nr 2 Gliwice. Natomiast do grupy „B” los przydzielił: Fluor, Urząd Miasta Gliwice, NGK Ceramics Polska oraz Dom Dziecka nr 3 Gliwice.

ii_mgu_006

Pierwsze spotkania tego turnieju w grupie „A” zostały pewnie wygrane przez drużynę Aniołków Kija oraz Fundację „Gramy Razem”. Druga seria spotkań w tej grupie rozpoczęła się od zwycięstwa 6:2 Aniołków nad zespołem Domu Dziecka nr 2 i w tym momencie było jasne, że zeszłoroczni mistrzowie tj. Aniołki Kija będą walczyć w obronie wywalczonego w 2015 roku tytułu. Kolejne spotkanie pomiędzy UM Gliwice Old Boys i Fundacją „Gramy Razem” było niesamowicie ciekawym pojedynkiem. Porażka któregokolwiek z zespołu mogła oznaczać odpadnięcie z walki o najwyższe trofeum.  Ostatecznie pomimo prowadzenia w pewnym momencie spotkania Fundacja „Gramy Razem” przegrała mecz 2:4 i niestety musiała szukać szans w ostatnim spotkaniu. Ostatecznie do półfinałów awansowały zespoły: Aniołki Kija i UM Gliwice Old Boys.

ii_mgu_014

W grupie „B” w pierwszej serii spotkań po zaciętym pojedynku Fluor pokonał trzecią drużynę Gliwickiej Amatorskiej Ligi Unihokeja tj. UM Gliwice. W drugim spotkaniu również po zaciętej walce NGK wygrywając 2:1 pokazało, że również będzie się liczyć w grze o fazę pucharową. W drugiej kolejce spotkań grupy „B” naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy NGK oraz Fluoru. Spotkanie obfitowało w wiele zaciętych pojedynków, ale pomimo wielu okazji zarówno z jednej jak i drugiej strony żadnej z drużyn nie udało się strzelić bramki. Ostatecznie po ostatnim gwizdku na tablicy widniał bezbramkowy remis. Ostatnia kolejka była, więc decydująca o tym, kto będzie grał dalej. Szanse na to miały 3 drużyny. Po wygranej 6:0 jako trzeci w półfinałach znalazł się zespół Fluor-a. W ostatnim pojedynku fazy grupowej między NGK i UM Gliwice przez długi czas na tablicy widniał bezbramkowy remis, który dawał awans NGK.  Na kilka minut przed zakończeniem meczu zawodnicy UM Gliwice przeprowadzili składną akcje, po której padła bramka. Jak się później okazało było to zwycięskie trafienie dające jednocześnie tej drużynie awans do półfinałów.

ii_mgu_049

W pojedynkach półfinałowych również nie brakowało emocji. W pierwszym starciu Aniołki Kija po zaciętej walce pokonały 2:1 UM Gliwice, a Fluor pomimo prowadzenia 2:0 nie dowiózł wygranej do końca meczu i ostatecznie remisując 2:2 z UM Gliwice Old Boys musiał toczyć bój o finał w karnych. Tutaj lepsi okazali się zawodnicy UM Gliwice Old Boys i to oni walczyli miejsce w finale.

Spotkanie o trzecie miejsce pomiędzy UM Gliwice, a zawodnikami zespołu Fluor zakończyło się remisem 2:2 i po raz kolejny tego dnia zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. Tym razem Fluor wyszedł z nich zwycięsko i wygrywając 3:1 znalazł się na najniższym stopniu podium.

Finał turnieju pomiędzy Aniołkami Kija i UM Gliwice Old Boys stał na bardzo dobrym i wysokim poziomie. Zarówno jedni jak i drudzy nie odpuszczali i walczyli o każdą piłkę. Ostatecznie pojedynek rozstrzygnęli na swoją korzyść zawodnicy Aniołków Kija broniąc tym samym wywalczonego mistrzostwa sprzed roku.

Wszystkim zespołom i zawodnikom dziękujemy za udział w zawodach i sportową walkę do samego końca. Przed nami mała przerwa od unihokeja, ale już niedługo zaczynamy zapisy do drugiego sezony Gliwickiej Amatorskiej Ligi Unihokeja i już teraz zapraszam chętne zespoły do udziału w wspólnej rywalizacji.

Wyniki

Galeria zdjęć