II Turniej Charytatywny – „GRAMY DLA MARTINA”

????????????????????????????????????

W dniu 10 kwietnia 2016 roku na Hali Sportowej MOSiR Knurów odbył się II Charytatywny turniej piłki siatkowej „Gramy dla Martina”. Organizatorami turnieju było Miejskie Gimnazjum nr 1 z Knurowa, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie, Stowarzyszenie Sportowo – Edukacyjne „FeByS” oraz knurowski społecznik Jacek Szurgot i tenor Adam Sobierajski. Zawody odbyły się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Knurów.

TCh_GDM_0004

Celem turnieju było zebranie środków na rehabilitację i powrót do zdrowia Martina ucznia Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Knurowie, który w wakacje 2015 r. uległ poważnemu wypadkowi.

TCh_GDM_0008

W turnieju udział wzięło 9 zespołów, w tym drużyna Artystów, w której zagrali: Sabina Jeszka, Kasia Sawczuk, Rafał Brzozowski, Antek Królikowski, Staszek Karpiel-Bułecka, Szymon Chyc-Magdzin i Adam Sobierajski oraz drużyna Sportowców, w której zagrali m.in. Jacek Wiśniewski, Dariusz Dudek, Marcin Brosz i Rafał Krzyśka. Ponadto w turnieju udział wzięły kluby: SiKRet Gliwice oraz TKKF Szczygłowice. Stawkę uzupełniały zespoły MOSiR-u Knurów, Samorządowców&Biznesu, Maltańczyków, Odnowy Team oraz koledzy i koleżanki Martina z Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Knurowie.

TCh_GDM_0085

W przyjaznej atmosferze i przy udziale licznej publiczności zwycięzcami turnieju został zespół MOSiR Knurów, który w finale pokonał drużynę Odnowy Team. Na najniższym stopniu podium, po zwycięstwie nad drużyną Miejskiego Gimnazjum nr 1 stanęła drużyna SiKRet Gliwice.

TCh_GDM_0056

W trakcie turnieju odbyła się zbiórka publiczna oraz licytacja pamiątek sportowych. Do wylicytowania była m.in. koszulka reprezentanta Polski w futsalu Rafała Krzyśki, trykot reprezentacji Niemiec Lukasa Podolskiego, piłka i książka z autografem Jerzego Dudka oraz koszulki z krajowych klubów siatkarskich.  Łącznie zebrano środki finansowe w wysokości 6584,63 zł, które w całości zostaną przekazane na subkonto Martina w Fundacji na rzecz rozwoju rehabilitacji dzieci i młodzieży „Schody do nieba”.

TCh_GDM_0146

Dziękujemy wszystkim współorganizatorom, drużynom, sponsorom oraz mieszkańcom Miasta Knurów i okolic za datki na rzecz powrotu do zdrowia Martina.

Udział wzięli

Wyniki

Galeria zdjęć