III Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Futsalu

iii_mpddd_2016_483

W dniach 3-4 grudnia 2016 w Hali Widowiskowo – Sportowej w Gliwicach przy ulicy Jasna 31 Fundacja „GRAMY RAZEM” zorganizowała III Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w Futsalu.

Ambasadorem Mistrzostw w tym roku zostali: Rafa Franz, Mariusz Kałamaga, Kamil Grosicki oraz Małgorzata Socha.

Patronat nad zawodami objęli:

* Prezydent Miasta Gliwice – Zygmunt Frankiewicz
* Polski Związek Piłki Nożnej
* Polski Komitet Olimpijski
* Komisja Futsalu i Piłki Plażowej PZPN
* Związek Miast Polskich
* Śląski Związek Piłki Nożnej
* Podokręg Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej
* Klub Sportowy Piast Gliwice

Patronat medialny nad wydarzeniem objęli:

* Telewizja Katowice
* Telewizja SFERA TV
* Dziennik Zachodni
* HydePark News
* Portal naszemiasto.pl

Sponsorem głównym turnieju była firma MODECOM oraz Centrum Handlowe FORUM. Partnerami zawodów byli: Atheneum Group, Stowarzyszenie Sportowo – Edukacyjne „FeByS”, Media 360, Qubus Hotel Gliwice, Luminoso Ristorante oraz Agencja Sportowa AS.

iii_mpdd_2016_17

W zawodach wzięło udział 12 zespołów z różnych regionów Polski. Rolą naszych wolontariuszy była opieka nad drużynami podczas Mistrzostw, bieżąca pomoc w trackie zawodów i przeprowadzenie II Mistrzostw Polski w Piłkarzykach Stołowych.

W tym roku zawody były przeprowadzone w sobotę i niedzielę, gdzie pierwszego dnia odbywała się faza grupowa. Natomiast drugiego mieliśmy fazę pucharową i zakończenie mistrzostw. Drużyny zostały podzielone na cztery trzyzespołowe grupy, gdzie spotkania odbywały się systemem każdy z każdym. Do fazy pucharowej awansowały po dwie najlepsze drużyny. Spotkania grupowe zaczęły się punktualnie o godzinie 12:30.

Walka na boisku była niesamowicie zacięta, gdyż każdy chciał dojść jak najdalej w turnieju. Pierwsze spotkania rozgrywały zespoły z grupy A i B, a następnie zespoły z kolejnych grup tj. C i D. Do fazy pucharowej awans uzyskały takie zespoły jak: SOSNOWIEC, KŁOBUCK, LUBLIN, KRAŚNIK, ŁÓDŹ, WŁOCŁAWEK, KĘDZIERZYN KOŻLE i DŁUGIE.

iii_mpdd_2016_84

W pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym między zawodnikami zespołu SOSNOWIEC i KRAŚNIK, górą okazałą się drużyna ze śląska wygrywając pewnie mecz 3:0. W drugim spotkaniu naprzeciwko siebie stanęły zespoły, które w zeszłym roku walczyły o zwycięstwo. Wtedy po rzutach karnych wygrał KŁOBUCK. Tym razem LUBLIN nie pozwolił na to by sytuacja się powtórzyła i wygrał mecz wynikiem 1:0 wchodząc, jako druga drużyna do półfinałów. W kolejnym pojedynku ćwierćfinałowym ŁÓDŹ pewnie wygrał z zawodnikami zespołu DŁUGIE, a jako ostatni zespół w półfinałach zameldował się WŁOCŁAWEK. Oba pojedynki półfinałowe był meczami niesamowicie zaciętymi. W pierwszym z nich SOSNOWIEC pokonał 3:1 ŁÓDŹ. Natomiast w drugim pojedynku o finał lepszy okazał się LUBLIN, który wygrał 5:0 z zawodnikami drużyny z WŁOCŁAWKA.

iii_mpdd_2016_155-20

Przed meczami o podium mistrzostw miał miejsce wyjątkowy pojedynek pomiędzy zespołem Reprezentacji Artystów Polskich oraz drużyną Przyjaciół Fundacji GRAMY RAZEM. W drużynie Fundacji zagrali Jarosław Kaszowski, Janusz Bodzioch, Robert Walkowiak, Tomasz Kulczycki, Paweł Strumiński, Łukasz Bałuszyński, Tomasz Czok, Marcin Garbacz, Piotr Leszkoven oraz Wojciech Łydka. Natomiast w drużynie Artystów wystąpili m.in. Marcin Mroczek, Mariusz Kałamaga, Przemysław Cypriański, Bilguun Ariunbaatar, Radosław Majdan oraz gościnnie Rafał Franz. Spotkanie komentował dziennikarz TVP Jacek Kurowski. Pojedynek zakończył się wygraną Reprezentacji Artystów Polski, ale jak sami zawodnicy przyznali nie o wynik tutaj chodziło, lecz o wsparcie inicjatywy jaką są mistrzostwa.

iii_mpdd_2016_155-34

Po tych emocjach przeszliśmy do walki o medale mistrzostw. Pierwszy mecz o trzecie miejsce był zaciętą walką o każdy centymetr boiska. Ostatecznie zwycięsko z tego boju wyszli zawodnicy drużyny z Łodzi i to oni mogli się cieszyć z brązowych medali. Finałowe spotkanie nie zawiodło swoim poziomem kibiców. Do tego etapu turnieju dotarły zespoły LUBLIN i SOSNOWIEC. Zeszłoroczny finalista tj. LUBLIN był bogatszy o doświadczenia z zeszłorocznej edycji i tym razem od początku postanowił przejąć inicjatywę na boisku. Taka gra dała kilkubramkową przewagę, która pozwoliła na kontrolowanie przebiegu spotkania. Po końcowym gwizdku to LUBLIN mógł cieszyć się z wygranej, a zawodnicy drużyny SOSNOWIEC zdobyli tytuł wicemistrzowski.

iii_mpdd_2016_480

W trakcie zawodów oprócz nagród drużynowych przyznano również indywidualne wyróżnienia. Tytuł dla najlepszego bramkarza powędrował w ręce Mikołaja Poniatowskiego (LUBLIN). Statuetkę króla strzelców wywalczył Bartłomiej Lipsk (LUBLIN). Natomiast najbardziej wartościowym zawodnikiem został wybrany Hubert Pilarski (ŁÓDŹ). Ostatnie indywidualne wyróżnienie, jakim była statuetka dla najmłodszego uczestnika zawodów zostało przyznane Milanowi Nagorskiemu (DŁUGIE). Natomiast wyróżnienie za najbardziej sportową i czystą grę w postaci pucharu FAIR PLAY powędrowało do zespołu z Warszawy.

iii_mpdd_2016_86

W trakcie turnieju rozegrano również II Mistrzostwa Polski Domów Dziecka w piłkarzykach stołowych. Układ w grupach był identyczny jak w turnieju futsalu. Mistrzostwa były podzielone na fazę grupową oraz pucharową, do której awansowali tylko zwycięzcy grup. Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna z Sosnowca, wygrywając 7:4 w finale drużynę z Piotrkowa Trybunalskiego. Natomiast trzecie miejsce zdobyli zawodnicy z Łodzi, którzy w meczu o brązowe medale pokonali zawodników zespołu Kraśnik 8:4.

iii_mpdd_2016_440

Wszystkim gratulujemy sportowej postawy w trakcie trwania całego turnieju, a zwycięzcom osiągniętych wyników i sukcesów. Do zobaczenia za rok.

Wyniki

Galeria zdjęć