Kolarska końcówka wakacji

W drugiej połowie sierpnia Andrzej, Piter, Sławek, Mariusz i Prezes ścigali się w Beskidach w ramach rozgrywanych Mistrzostw Polski XCM w Wiśle będących zarówno kolejną odsłona zmagań w cyklu Bike Maraton. Trasa jak to bywa w Beskidach była bardzo wymagająca z sztywnymi długimi podjazdami i zjazdami po luźnych kamieniach. Najsprawniej z trasą poradził sobie Andrzej, reszta drużyny też osiągnęła dobre rezultaty!!!

Dzień później Jakub i Robert wystartowali w Psarach w 7 odsłonie Bike Atelier MTB Maraton.

Na początku września na rodzimym podwórku w Gliwicach Jakub, Robert, Leszek i Prezes postanowili wystartować w niezbyt wymagającym wyścigu w ramach Bike Atelier MTB Maraton. Trasa płaska i bardzo szybka, ale niespodziewane intensywne opady deszczu zrobiły swoje i zamiast solidnego treningu przed kolejnymi górskimi startami zawodnicy musieli włożyć sporo wysiłku by pokonać blisko 70 km w błocie i strugach deszczu. W takich warunkach najlepiej poradził sobie Jakub.

W międzyczasie Piter postanowił zadebiutować w cyklu Cyklokarpaty w Myślenicach, ale poprzez niezbyt precyzyjne oznakowanie trasy On i wielu innych zawodników zbyt wcześnie zjechało do mety i nie zostali sklasyfikowani 🙁