Podsumowanie turnieju – Międzybranżowe GRAND PRIX Gliwic w Unihokeju

Plakat_MGPU_2015s

W dniu 27 września 2015 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej „GÓRNE WAŁY” odbyło się Międzybranżowe GRAND PRIX Gliwic w Unihokeju. Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportowo – Edukacyjne FeByS oraz Dom Dziecka nr 3 z Gliwic.

Turniej rozgrywał się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwic. Patronat medialny nad zawodami objęli: gazeta Dziennik Zachodni, gazeta HydePark News, portal naszemiasto.pl, portal SportoweGliwice.pl oraz portal Twoje Gliwic. Partnerami zawodów byli: firma Interplastic, SportPoland.pl, Fitness Club 24, bank BGŻ BNP Paribas oraz Atheneum Group.

Zawody były podzielone na fazę grupową oraz pucharową. Pierwsza część turnieju to rywalizacja w grupie, w której swoje pojedynki rozgrywało 5 drużyn.

Na otwarcie turnieju naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy V-ce Mistrza Gliwic w unihokeju drużyna FLUOR oraz reprezentanci DOMU DZIECKA NR 2 w Gliwicach. Pomimo ogromnego zaangażowania dzieciaków i ogromnej woli walki FLUOR wygrał swój pierwszy mecz 3-1.

Jako drudzy na plac gry wyszli zawodnicy DOMU DZIECKA NR 3 w Gliwicach i ekipa FEBYS, która po końcowym gwizdku mogła dopisać na swoim koncie trzy punkty.

W pojedynku między drużynami z domów dziecka lepsi okazali się zawodnicy z DOMU DZIECKA NR 3 wygrywając swoje spotkanie 5-1.

MBGP2015_092

Kolejne spotkanie to pasjonujący pojedynek zespołów FLUOR i NGK CERAMICS POLSKA. Pierwszą bramkę strzelił FLUOR, po czym dość szybko do wyrównania doprowadził zawodnik NGK. Chwila dekoncentracji i perfekcyjnie wykonany rzut wolny spowodował, iż na prowadzenie znowu wyszła drużyna FLUOR. Na początku drugiej połowy po przepięknym strzale ekipa FLUOR powiększyła swoją przewagę. Pomimo walki do samego końca i strzelenia przez NGK bramki kontaktowej wynik nie uległ już zmianie.

Największa niespodzianka zawodów była porażka w piątym spotkaniu zawodników V-ce Mistrza Gliwic drużyny FLUOR z zawodnikami FEBYS-u. Jak się później okazało były to bardzo cenne trzy punkty dla zwycięzców tegoż pojedynku.

MBGP2015_125

Do ostatniej kolejki ważyły się losy zespołów, które mogły zagrać w finale. Wiadomo było, ze w finale zagrają zawodnicy FEBYS-u, a o trzecie miejsce zagra DOM DZIECKA NR 3.

W ostatnim pojedynku NGK chcąc walczyć o pierwsze miejsce musiała pokonać drużynę FEBYS różnicą, co najmniej dwóch bramek. Niestety dla zawodników NGK po zakończonym spotkaniu widniał remis, co dało im walkę tylko o trzecie miejsce na podium.

Tą walkę zespołowi NGK przyszło stoczyć z zespołem DOMU DZIECKA NR 3. Po wygranej 4-2 to NGK cieszyło się z brązowych medali.

Finał jak i całe zawody stał na bardzo wysokim poziomie. Pomimo wielu prób i okazji przez długi czas na tablicy widniał wynik remisowy 0-0. W drugiej części spotkania po błędzie zawodników FEBYS drużyna FLUOR zdobyła, jak się później okazało zwycięską bramkę.

MBGP2015_185

Dziękujemy wszystkim drużynom za grę i sportową rywalizację podczas zawodów. Turniej był bardzo dobrą zaprawą dla tych drużyn, które 26 października 2015 roku rozpoczną rywalizacje w pierwszym sezonie Gliwickiej Amatorskiej Lidze Unihokeja.

 Udział wzięli

Wyniki

Galeria zdjęć

Film