Nasze starty

Dąbrowa – lekko nie było!!!

Na początku października startowaliśmy w Dąbrowie Górniczej wieńczącej zmagania w Bike Atelier MTB Maraton. Wstępnie wydawało się, że będzie to łatwe i przyjemne zakończenie zmagać w cyklu. Rzeczywistość okazałą się zgoła odmienna. Przejazd przez rzeczkę zaskoczył wielu doświadczonych bikerów, w tym Krzyśka. Ostatnie fragmenty trasy po bardzo wymagającym błocie też sprawiło wiele problemów zawodnikom. Pomimo przygód zameldowaliśmy się w jednym ... Read More »

Po błotku w Czerwionce-Leszczynach

W weekend Robert, Krzysiek i Mirek pojechali ścigać się do pobliskiej Czerwionki-Leszczyny, gdzie po raz pierwszy zostały rozegrane zawody w ramach cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Mirek nawet przez dwa poprzedzające dni dość solidnie potrenował na trasie. Trasa była generalnie sucha, choć było kilka miejsc błotnistych. Pętla składała się naprzemiennie z krótkich leśnych singli i szutrówek. Zapowiadał się fajny wyścig ... Read More »

Debiut w Trzebini

Kampanię wrześniową zapoczątkowaliśmy startem nad Jeziorem Chechelskim w Trzebini leżącej koło Chrzanowa. Trasa bardzo nas zaskoczyła. W pierwszej części była bardzo interwałowa i przebiegała leśnymi niezbyt wymagającymi singlami. Druga część trasy była zgoła odmienna i składała się głównie z leśnych szutrowych autostrad. Zawody zostały zorganizowane tam pierwszy raz w ramach Bike Atelier MTB Maraton. Lokalizacja bardzo spodobała się uczestnikom i ... Read More »

Wypad na Triathlony

Na przełomie sierpnia i września Grzegorz wystartował w swoich docelowych na ten sezon zawodach triathlonowych na dystansie 1/8 Ironmana. Pod koniec sierpnia wystartował w Silesiaman Triathlon w Katowicach, gdzie pogoda dopisała. W następny weekend w 4 Żorskim Cross Triathlonie już warunki startowe były znacznie trudniejsze. Padał deszcz, co nie ułatwiło zmagań, szczególnie podczas terenowej rundy rowerowej. Oba starty można zaliczyć do ... Read More »

Ostry ścig w Jeleśni

Pod koniec lipca Mirek wystartował w bardzo wymagającym wyścigu w Jeleśni na dystansie Pro. To najcięższy w tym roku maraton cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Dodatkową trudność sprawił padający wcześnie deszcz, który skutecznie utrudnił i taj już bardzo wymagającą trasę. Nie było łatwo, ale udało się dojechać do mety i przy okazji udzielić wywiadu. Read More »

Triathlon vs XC

W niedzielę Grzegorz po raz pierwszy w tym sezonie wystartował w triathlonie. Wybór padł na pierwszą edycję Lędzińskiego Cross Triathlonu. Teraz przed Grzegorzem znacznie trudniejsze wyzwania! Mirek zdecydował się na odpoczynek od maratonów i pojechał do Rybnika na V edycję Bike Race Zamysłów. Zmodyfikowana trasa była bardzo ciekawa i dość wymagająca, ale Mirek musiał gonić stawkę od samego początku, gdyż spóźnił ... Read More »

HERO Beskidy MTB

W drugiej połowie czerwca Robert, Krzysiek i Mirek zmierzyli się z bardzo wymagającymi trasami podczas Hero Beskidy MTB. Start i meta zostały zlokalizowane w Węgierskiej Górce. Na trasie było do pokonania 2400 metrów przewyższeń, a wysokie temperatury tylko utrudniły pokonanie 70 km trasy. Przebieg trasy: Węgierska Górka – Glinne – Hala Radziechowska – Magurka Radziechowska – Dolina Zimnika – Skrzyczne ... Read More »

Wisła x 10!!!

Krzysiek i Mirek wystartowali w beskidzkim klasyku czyli Maratonie w Wiśle. Trasa była jak zawsze bardzo wymagająca z dużą ilością przewyższeń, stromych podjazdów i kamienistych zjazdów. Tegoroczna edycja była 10 startem Mirka w tym prestiżowym maratonie. Należy podkreślić, że ukończył 10/10 a to nie łatwa sztuka. Maraton co roku zbiera swoje żniwo i wielu uczestników nie dojeżdża do mety.   Read More »

Maratończycy na start!

W tym roku sezon rozpoczęliśmy w maju startami w Zdzieszowicach i Tarnowskich Górach. Na początku czerwca ścigaliśmy się w Raciborzu. Starty na płaskich i pagórkowatych maratonach były przygotowaniem do zbliżających się maratonów górskich.   Read More »

Na finiszu kolarskiego sezonu 2021

U progu przygotowań do kolejnego sezonu wspominamy końcówkę minionego oraz jesienne wycieczki bliżej natury. Ostanie starty kolarskie miały miejsce w Żarkach oraz Rybniku w ramach Bike Atelier MTB Maraton. Potem przyszedł czas na XIV Żorski Bieg Uliczny i zakończenie sezonu startem w 3 Knurowskim Biegu Niepodległości. Przejechaliśmy też ostanie rozjazdowe „setki” w sezonie na Górę św. Anny i do Raciborza ... Read More »