Rajdy i wycieczki

Kamieniołomy & Hogwart

Tym razem celem wycieczki był Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku zwanych bryńskim Hogwartem. W drodze do Hogwartu pod Tarnowskimi Górami zwiedziliśmy kamieniołomy, a następnie udaliśmy się nad  zalew Nakło – Chechło. Stamtąd przez Miasteczko Śląskie dojechaliśmy do Hogwartu. Trzeba przyznać, że panuje tam klimat rodem z filmu o Harrym Potterze 🙂 W drodze powrotnej podjechaliśmy jeszcze pod pałac ... Read More »

Przypadkiem do Ogrodu Kapias w Goczałkowicach

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego wybraliśmy się nad nad Zbiornik Łąka. Pogoda dopisywała, a nogi  podawały więc postanowiliśmy podjechać jeszcze nad Jezioro Goczałkowickie. Po dłuższym postoju i poznaniu kilku miłośników dwóch kółek postanowiliśmy odwiedzić Pszczynę. Po drodze trafiliśmy na zakłady Kapias i dość przypadkowo trafiliśmy do ich ogrodu w Goczałkowicach. Ogrody zajmują 40 hektarów i składają się z około 50 ... Read More »

Stawowy Tour

Tym razem postanowiliśmy pojechać na Czarny Staw. Po drodze do stawu przejechaliśmy przez kilka klimatycznych stawów stowarzyszenia wędkarskiego „KARP”. Zaliczając tyle stawów spontanicznie zdecydowaliśmy kontynuować wycieczkę z nastawieniem na odwiedzenie kolejnych stawów i jeziorek. Skierowaliśmy się na staw Straganiec, a dalej przez  m. in. stawy Ochotka, Karton, Zapadlisko, Drobowizna oraz Jeżowa dojechaliśmy do Tych. Kolejne na liście było Jezioro Paprociańskie. ... Read More »

Kalyckie szutry & Akweny

  Tym razem pojechaliśmy okrężnie do Tworogu i Kalet by pojeździć po leśnych autostradach szutrowych, których jest sporo w okolicznych lasach. W drodze powrotnej postanowiliśmy zwiedzić liczne akweny. W samych Kaletach pojechaliśmy do Ichtioparku i nad Zbiornik retencyjny „Doły II”. Następne udaliśmy się nad Stawy Zielona Dolna i Zielona Górna. Następnie przez Miasteczko Śląskie pojechaliśmy nad Zalew Nakło-Chechło, a następnie ... Read More »

Śladami Hałduro

W tamtym roku rozpoczęliśmy objazd Hałduro. Wtedy nie udało się przejechać całości, gdyż zbyt długo zajęła penetracja poszczególnych hałd oraz problemy nawigacyjne. Dopiero teraz nadarzyła się okazja by dokończyć zeszłoroczny plan. Jak terminy się nie nałożą to w przyszłym roku być może uda się wystartować w tych specyficznych zawodach. Read More »

Nad polskie Malediwy

Postanowiliśmy odwiedzić Park Gródek w Jaworznie, który powstał z dawnego kamieniołomu. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych miejsc do nurkowania w Polsce. To bardzo urokliwe miejsce, a z racji swojego wylądu zwany jest polskimi Malediwami. Jest tam wiele bardzo urokliwych miejsc widokowych. Byliśmy tam po raz pierwszy, ale zapewne powrócimy tam w przyszłych sezonach. W drodze powrotnej pojechaliśmy jeszcze nad ... Read More »

Powrót do Ostrawy

Po wielu latach przerwy Mirek i Grzegorz postanowili odwiedzić Ostrawę. Do przejechania było ponad 150 km. Mirek przejechał cały dystans na rowerze, a Grzegorz dołączył do niego w Chałupkach. Po czeskiej stronie wzdłuż Odry w stronę Ostrawy są przygotowane bardzo dobrej jakości asfaltowe ścieżki rowerowe. Nie obyło się bez drobnych problemów nawigacyjnych, ale ogólnie trasa byłą bardzo ciekawa. Przy okazji ... Read More »

Wypad do Opavy

W gorący dzień postanowiliśmy odwiedzić Opavę w Czechach. Do przejechania było wymagające 180 km. Szczególnie w stronę Opavy droga okazałą się mocno pagórkowata, a wysoka temperatura zrobiła swoje. Pętla była bardzo ciekawa i zapewne jeszcze kiedyś się tam wybierzemy. Read More »

Turawa Tour

Tym razem wybraliśmy się na tour po jeziorach. Trasa wiodła przez Jezioro Pławniowice, następnie udaliśmy się nad Jezioro Turawskie i dalej nad Jezioro Srebrne. W drodze to Turawy postanowiliśmy jeszcze odwiedzić Park Dinozaurów JuraPark  w Krasiejowie. W drodze powrotnej nadciągały gwałtowne burze i musieliśmy nieco zmodyfikować trasę powrotną. Pomimo skrócenia trasy i tak wyszedł najdłuższy jednodniowy dystans w tym roku ... Read More »

Po rekord na Ankę

W Boże Ciało wybraliśmy się na wycieczkę na Górę św. Anny po drodze mijając wiele procesji. Ten wyjazd najbardziej zapamięta Dominik, który przejechał po raz pierwszy w życiu dystans przekraczający 100 km. Przejechał nawet znacznie więcej i ostatecznie ustanowił swój rekord na 140km!!! Jak na 8-klasistę to bardzo dobry wynik, aczkolwiek taki wynik przyszedł po wielu latach treningów i przejechanych ... Read More »