Sprawozdanie z II edycji turnieju futsalu FEBYS CUP 2016

fc_2016_470

W dniu 11 września w Hali Widowiskowo – Sportowej SOŚNICA mieszczącej się przy ulicy Sikorskiego 130 odbyła się II edycja turnieju futsalu FEBYS CUP. Patronat medialny nad zawodami objęli: HydePark News, portal RegionalnaPiłka.pl, portal Sportowegliwice.pl, portal Twoje Gliwice oraz Miasto Biznesu. Partnerami organizowanych zawodów są: ALL SPORT, P.P.H.U INWEST, Media 360 Group oraz Fundacja GRAMY RAZEM.

Do rywalizacji zgłosiło się 15 drużyn podzielonych na trzy grupy czterozespołowe oraz jedną trzyzespołową. Do dalszej rundy zawodów awansowały po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy.

fc_2016_16

Pierwsi do rywalizacji wyszli zawodnicy AKS GRZYBOWICE ZABRZE i TEAM STALMET KNURÓW. Po końcowym gwizdku sędziego to zespół z Zabrza mógł dopisać sobie trzy punkty. W kolejnym meczu GTW uległo drużynie STRUMIŃKI I WSPÓLNICY. Druga runda spotkań była ogromnie ważna, gdyż już na tym etapie mogliśmy znać zespoły, które przed ostatnią kolejką byłyby pewne gry w fazie pucharowej. Tak się jednak nie stało i tylko AKS GRZYBOWICE ZABRZE wygrywając swój mecz zapewniło sobie owe miejsce. Rywalizacja o drugie z nich toczyła się między zespołami TEAM STALMET KNURÓW i STRUMIŃSKI I WSPÓLNICY. Ostatecznie dzięki wygranej 3:1 to zawodnicy drużyny z Knurowa awansowali dalej.

fc_2016_122

W grupie B swoje pierwsze spotkania wygrały zespoły TS 10ka.pl ZABRZE oraz SOLIDARNOŚĆ OPEL. W drugiej kolejce to te drużyny spotkały się naprzeciwko siebie. Z tego starcia zwycięsko wyszli obrońcy trofeum z zeszłego roku, a ekipa SOLIDARNOŚĆ OPEL musiała w ostatnim meczu walczyć o być albo nie być. W ostatniej rundzie spotkań tej grupy toczyła się walka o miejsce dające awans do ćwierćfinałów. Spotkanie pomiędzy zespołami SOLIDARNOŚĆ OPEL i HL DISPLAY odbywało się w niesamowitym tempie. Przez długi moment utrzymywał się wynik bezbramkowy, dopiero gol na 1:0 dla HL DISPLAY otworzył wynik. Pomimo wielu prób zawodnicy OPLA nie zdołali doprowadzić do remisu, który dawałby im awans. Tym samym już na tym etapie drużyna SOLIDARNOŚĆ OPEL musiała się pożegnać z turniejem, a zawodnicy HL DISPLAY mogli grać dalej.

fc_2016_217

Po godzinie 12:00 do walki ruszyły zespoły z grup C i D. W grupie trzeciej najciekawszym spotkaniem było starcie między zespołami FEBYS MONTERY  i NGK CERAMICS POLSKA. Drużyna MONTERÓW po porażce w pierwszym meczu wiedziała, iż nie może przegrać tego spotkania by liczyć się w walce o ćwierćfinał. Przez pierwsze 10 minut na tablicy widniał bezbramkowy remis. Drużyna FEBYS MONTERY i miała kilka dogodnych okazji do strzelenia gola, ale jak to jest w piłce niewykorzystane sytuacje się mszczą i tym razem tradycji stało się zadość. Po jednej z składnie przeprowadzonych kontr NGK wyszło na prowadzenie, którego już nie oddało do końca. Tym samym pojedynek NGK z AKF SLONSK w trzeciej rundzie spotkań decydował o układzie w grupie. Zwycięsko z tego starcia wyszli zawodnicy AKF i to oni wygrali grupę.  Ostatnimi zespołami, które uzupełniły pary ćwierćfinałowe były zespołu FGRS JUBILO  i PRYZMAT ZABRZE, które w swojej grupie zajęły odpowiednio pierwsze i drugie miejsce.

fc_2016_262

Jednym z dwóch najciekawszych pojedynków ćwierćfinałowych był mecz ekip AKS GRZYBOWICE z HL DISPLAY. Tutaj w regulaminowym czasie gry padł remis i o zwycięstwie musiały decydować rzuty karne. Potrzebne było aż osiem serii by wyłonić zwycięzcę, którym została drużyna HL DISPLAY.  Drugi pojedynek, który dostarczył kibicom ogromnej dawki emocji to mecz pomiędzy AKF SLONSK i PRYZMAT ZABRZE. Ostatecznie po wyrównanej walce to AKF, po wygrywając 3:2 awansował do półfinałów. Pary półfinałowe uzupełniły drużyny TS 10ka.pl ZABRZE oraz FRS JUBILO, które pokonało zespół NGK CERAMICS POLSKA, zeszłorocznego wicemistrza.

fc_2016_383

W pierwszym starciu półfinałowym HL DISPLAY pokonał AKF SLONSK, a w drugim TS 10ka.pl ZABRZE wygrała 3:1 z FRS JUBILO. Tym samym o trzecie miejsce walczyły zespoły AKF SLONSK i FRS JUBILO. Po końcowym gwizdku to zawodnicy FRS JUBILO mogli cieszyć się z brązowych medali. Finałowy mecz zaś pewnie wygrała drużyna TS 10ka.pl ZABRZE. Najlepszym strzelcem turnieju został Ariel Mnochy (TS 10ka.pl ZABRZE). Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała w ręce Michała Dendzika (FRS JUBILO). Natomiast MVP turnieju został Marcin Grzywa (TS 10ka. pl ZABRZE) Zwycięzcom gratulujemy sukcesów, a pozostałym drużynom dziękujemy za udział i sportową walkę.

Udział wzięli

Wyniki

Galeria zdjęć

Film