Sprawozdanie z III edycji charytatywnego turnieju futsalu JA kontra SLA

ja_vs_sla_2016_378

W dniu 16 października 2016 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej „SOŚNICA” odbyła się trzecia edycja turnieju charytatywnego w halowej piłce nożnej „JA kontra SLA”, z którego zebrane środki zostały przekazane dla Zbyszka Bartczyńskiego na pomoc w walce ze stwardnieniem bocznym zanikowym. Dzięki tym funduszom możliwa będzie dalsza rehabilitacja i leczenie. Turniej został zorganizowany przez rodzinę i przyjaciół Zbyszka oraz Stowarzyszenie Sportowo – Edukacyjne „FeByS”.

Patronat medialny nad zawodami objęli: portal Twoje Gliwice. Miasto Biznesu oraz gazeta HydePark News. Partnerami zawodów były restauracje: PATAYA, SzAMMa, Fundacja „GRAMY RAZEM”, TOM-POL dystrybucja chemii niemieckiej oraz Pizzeria AVOCADO. Nagrody dla uczestników zapewniły firmy ALL SPORT, restauracja PATAYA oraz P.U.P.H. INWEST, który ufundował puchary. Oprawę muzyczną zapewnił DJ ChillMoon, a komentatorem w trakcie całych zawodów był Grzegorz Podeszwa.

Podczas rywalizacji każdy zawodnik miał zapewniony ciepły posiłek ufundowany przez restaurację SzAMMa. Zawody były podzielone na fazę grupową oraz pucharową. Pierwsza część turnieju to rywalizacja w czterech grupach, w których swoje pojedynki rozgrywało 14 drużyn.

ja_vs_sla_2016_47

Jako pierwsi swoją rywalizację rozpoczęły zespoły z grupy A. Pewne wygrane w pierwszych spotkaniach drużyn FC GLADIATOR i KOLEKTYW FC pokazały, iż to te zespołu będą aspirowały do zajęcia pierwszych dwóch miejsc. Ostatecznie tak też się stało.

Kolejne spotkania pokazały, iż poziom zawodów jest bardzo wyrównany i ciężko będzie wytypować triumfatora turnieju. Po zakończeniu spotkań w grupie drugiej do fazy pucharowej awans uzyskały drużyny ISS POLSKA oraz RAFAŁ TEAM.

Po godzinie 12:00 swoje spotkania zaczynała trzecia i czwarta grupa. W grupie C każde spotkanie obfitowało w wiele emocji i sportowej walki. Najciekawszy i najbardziej zacięty mecz odbył się na zakończenie rozgrywek tej grupy, gdzie FC PROMIL i FC AMELINIUM walczyły o ćwierćfinał. Dla pierwszych remis był zadawalający, ale AMELINIUM musiało ten mecz wygrać i to różnicą, co najmniej dwóch bramek. Drużyna FC PROMIL szybko wyszła na dwubramkowe prowadzenie. To spowodowało, iż przeciwnicy musieli gonić wynik. Ostatecznie w spotkaniu odnotowano remis, co dało awans ekipie FC PROMIL. Z grupy czwartej do po zakończeniu rozgrywek awans do ćwierćfinałów uzyskały zespoły FEBYS MONTRERY FORTRESS i FAMILIA GLIWICE.

ja_vs_sla_2016_95

W pierwszym starciu ćwierćfinałowym doszło do pojedynku FC GLADIATOR i RAFAŁ TEAM. Pierwsza z drużyny do tej pory nie straciła jeszcze bramki w turnieju, co zapowiadało ciekawe spotkanie. Ostatecznie RAFAŁ TEAM uległ rywalom 2:0 i pożegnał się z turniejem. W drugim ćwierćfinale ekipa ISS POLSKA po zaciętej walce uległa drużynie KOLEKTYW FC 2:1 i podobnie jak w poprzednim roku zakończyła swój udział na etapie ćwierćfinałów. Najbardziej zaciętym pojedynkiem tej fazy turnieju było starcie drużyn FC PROMIL i FAMILIA GLIWICE. Po regulaminowym czasie gry na tablicy widniał bezbramkowy remis. W związku z tym zwycięzcę musiały wyłonić rzuty karne. W pierwszej serii oba zespoły nie trafiły celnie do bramki, a pierwszoplanowe role odegrali bramkarze. Natomiast w dalszej części lepiej rzuty karne wykonywali zawodnicy FAMILI i to oni awansowali dalej. W ostatnim spotkaniu doszło do starcia dwóch ekip, które już od pierwszej edycji mają okazję na siebie trafiać, co najmniej na etapie ćwierćfinałów tj. FATER Z MODYMI i FEBYS MONTERY FORTRESS. Tym razem za porażkę w zeszłym roku odwet wzięli zawodnicy FATR-ów, którzy wygrali 2:0.

ja_vs_sla_2016_278

W pierwszym półfinale FC GLADIATOR pewnie pokonał drużynę FAMILIA GLIWICE, a w drugim KOLEKTYW FC odniósł zwycięstwo nad zawodnikami ekipy FATER Z MODYMI.

Przed pojedynkiem finałowym do rywalizacji o trzecie miejsce stanęły naprzeciwko siebie drużyny FAMILIA GLIWICE i FATER Z MODYMI. Spotkanie zostało rozstrzygnięte w regulaminowym czasie gry na korzyść FATR-ów i to oni w tej edycji zajęli III miejsce.

Finał turnieju nie zawiódł publiczności i obfitował w wiele ciekawych akcji i pojedynków. Po zaciętym spotkaniu I miejsce wywalczył zespół KOLEKTYW FC wygrywając ostatecznie spotkanie 4:2 z zespołem FC GLADIATOR.

ja_vs_sla_2016_350

Dziękujemy wszystkim drużynom za wsparcie akcji, sportową walkę i postawę fair play podczas zawodów. Ponadto dziękujemy wszystkim firmom, patronom i osobom zaangażowanym w zorganizowanie i przeprowadzenie turnieju.

Dzięki akcji udało się zebrać kwotę 5590 pln, która będzie dużym wsparciem w leczeniu i rehabilitacji Zbyszka Bartczyńskiego. Mamy nadzieję, że spotkamy się jeszcze nie raz w jeszcze większym gronie przy okazji kolejnych turniejów. Pamiętajmy: DOPÓKI WALCZYSZ JESTEŚ ZWYCIĘZCĄ.

Udział wzięli

Wyniki

Galeria zdjęć

Film