Sprawozdanie z Silesia Futsal Febys Cup 2016

SFFC_04_2016

W dniu 10 kwietnia 2016 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej „GÓRNE WAŁY” odbyła się pierwsza edycja turnieju w halowej piłce nożnej SILESIA FUTSAL FEBYS CUP.

Patronat medialny nad zawodami objęli: HydePark News, Miasto Biznesu, portal RegionalnaPiłka.pl, portal Sportowegliwice.pl oraz portal Twoje Gliwice. Partnerami zawodów byli: Dom Dziecka nr 3 z Gliwic, Media 360 Group, ALL SPORT, firma VESPER Reklama, VESPER Lex, P.P.H.U INWEST, CHILL MOON Art oraz SkyVision.

Zawody były podzielone na fazę grupową oraz pucharową. Pierwsza część turnieju to rywalizacja w czterech grupach, w których swoje pojedynki rozgrywało 16 drużyn.

Spotkaniem, które otwierało turniej był mecz drużyn PRYZMAT ZABRZE oraz MEIKO TRANS. Po końcowym gwizdku na konto drużyny z Zabrza powędrowały trzy punkty. W drugim starciu tej grupy zespół TS 10ka.pl ZABRZE pokonał FAMILIĘ GLIWICE. Ostatecznie awans do fazy pucharowej uzyskały PRYZMAT ZABRZE, który wygrał również drugie spotkanie oraz TS 10ka.pl ZABRZE, która nie przegrała na tym etapie żadnego spotkania.

SFFC_0006

W grupie „B” w pierwszym starciu między zespołami SOLIDARNOŚĆ OPEL i DECATHLON CAR GLIWICE padł remis. Drugie spotkanie pomiędzy FC PYSKOWICE, a DZIERŻAŻYNIĄ GLIWICE zakończyło się pewną wygraną ekipy z Gliwic. To spowodowało, że już na samym początku sytuacja w grupie zrobiła się bardzo ciekawa. W drugiej kolejce spotkań tej grupy FC PYSKOWICE i SOLIDARNOŚĆ OPEL pokonali swoich rywali. W tym momencie każda z drużyn miała szansę na grę w ćwierćfinałach. Ostatecznie ta sztuka udała się zespołom SOLIDARNOŚĆ OPEL i DECATHLON CAR GLIWICE.

SFFC_0036

O godzinie 12:10 swój udział w turnieju rozpoczęły zespołu z grupy „C”. W pierwszych spotkaniach FRS JUBILO wygrało 4:2 z zespołem FC CZECHOWICE, a EMS pokonał AKS GRZYBOWICE ZABRZE również 4:2. Po drugiej serii spotkań z 6 punktami pierwsze miejsce zajmował zespół EMS, który już był pewien awansu do fazy pucharowej. O drugie miejsce walka toczyła się praktycznie do samego końca. Zarówno FRS JUBILO jak i AKS GRZYBOWICE ZABRZE by awansować musieli wygrać swoje spotkania. W swoim meczu FRS JUBILO uległo drużynie EMS, a AKS GRZYBOWICE ZABRZE po zaciętym pojedynku pełnym emocji zremisowało swoje spotkanie. Pomimo tego to właśnie ekipa z Zabrza awansowała do dalszej fazy turnieju.

SFFC_0117

O ostatnie dwa wolne miejsca w ćwierćfinale grały zespoły grupy „D”. W pierwszym meczu po zaciętej walce NGK pokonało 2:0 OPUS GLIWICE, a AKF ŚLONSK pokonał drużynę DOMU DZIECKA NR 3 z Gliwic. Przegrana w drugiej kolejce spotkań zawodników z NGK CERAMICS POLSKA przy zwycięstwie drużyny OPSU spowodowała, że do końca toczyła się walka o grę w fazie pucharowej. Tak naprawdę zarówno OPUS, NGK jak i AKF mogły zająć pierwsze miejsce lub odpaść z rozgrywek. Ostatecznie po remisie między drużynami OPUS GLIWICE i AKF ŚLONSK było jasne, że tyko wygrana w swoim spotkaniu daje awans ekipie NGK. Tak też się stało, gdyż wygrywając mecz 9:2 z Domem Dziecka nr 3 wskoczyli na drugie miejsce i awansowali do dalszego etapu rozgrywek.

SFFC_0142

Pierwszym spotkaniem ćwierćfinałowym był mecz pomiędzy zespołami TS 10ka.pl ZABRZE i DECATHLON CAR GLIWICE. Tutaj zwycięsko z pojedynku wyszła drużyna z Gliwic. Drugi pojedynek z przyczyn kłopotów kadrowych zespołu PRYZMAT ZABRZE, po konsultacji z ich rywalami tj. SOLIDARNOSĆ OPEL i pozostałymi drużynami, jakie miały grać po tym meczu ostatecznie pojedynek został przełożony i rozegrany, jako ostatni ćwierćfinał, z którego zwycięsko wyszli właśnie zawodnicy PRYZMATU. W trzecim meczu ćwierćfinałowymj doszło do starcia zespołów EMS i NGK CERAMICS POLSKA. Po bardzo zaciętej rywalizacji i sportowej walce w półfinałach, jako drudzy zameldowali się zawodnicy NGK. Ostatni mecz ćwierćfinałów to mecz między AKS GRZYBOWICE ZABRZE, a AKF ŚLONSK. Tutaj skuteczniejsi okazali się zawodnicy AKF. Tym samym AKS GRZYBOWICE ZABRZE odpadło z turnieju.

SFFC_0178

W pierwszym półfinale doszło do pojedynku pomiędzy NGK CERAMICS POLSKA, a TS 10ka.pl ZABRZE, a drugi to starcie drużyn AKF ŚLONSK i PRYZMAT ZABRZE. Ostatecznie w małym finale zagrali NGK i AKF, a finał był pojedynkiem drużyn z Zabrza.

Mecz o trzecie miejsce rozpoczął się niefortunnie dla NGK, które szybko straciło dwie bramki i musiało gonić wynik. Dopiero w końcówce spotkania zdołali strzelić bramkę kontaktową. To jednak było za mało na bardzo dobrze dysponowanych zawodników AKF ŚLONSK, którzy dzięki wygranej zajęli najniższy stopień podium.

Pojedynek finałowy nie zawiódł i stał na bardzo dobrym poziomie. Ostatecznie wygrali zawodnicy TS 10ka.pl ZABRZE stając na najwyższym stopniu podium.

SFFC_0199

Podczas zawodów była prowadzona klasyfikacja najlepszego strzelca, którą wygrał Ariel Mnochy z drużyny TS 10ka.PL ZABRZE.  Statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał Michał Żuchnicki zawodnik NGK CERAMICS POLSKA. Natomiast nagroda dla najbardziej wartościowego zawodnika powędrowała w ręce Damiana Rakowieckiego z zespołu PRYZMAT ZABRZE. Ostatnie wyróżnienie w postaci pucharu Fair Play powędrowało do drużyny SOLIDARNOŚĆ OPEL.

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju i sportową walkę w każdym spotkaniu. Już teraz zapraszamy na nasze turnieje i mamy nadzieję, że zobaczymy się jeszcze nie raz.

Udział wzięli

Wyniki

Galeria zdjęć

Filmy