Sprawozdanie z turnieju Gramy Dla Natalii

W dniu 3 września zorganizowany został charytatywny turniej piłki nożnej, którego celem było zebranie funduszy na dalsze leczenie i rehabilitację Natalii Fal. Pierwotnie zawody były zaplanowane na otwartym boisku mieszczącym się przy ulicy Dzionkarzy 54, ale niestety pogoda pokrzyżowała nieco plany i wszystko w tempie ekspresowym zostało przeniesione na halę SOŚNICA. Do turnieju zgłosiło się szesnaście drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy. W pierwszej fazie grupowej każdy zespół rozgrywał trzy spotkania i awans do fazy pucharowej uzyskiwały dwie najlepsze drużyn z każdej grupy.

Początek zawodów i pierwsze spotkania pokazały, że poziom rywalizacji będzie bardzo wyrównany, gdyż nie było spotkania gdzie różnica bramek byłą większa niż dwie. Przed ostatnią koleją spotkań prawo gry w ćwierćfinałach zapewniły sobie zespoły: PRYZMAT ZABRZE, OPEL MANUFACTURING POLAND, FATER Z MODYMI, HL DISPLAY oraz FRS JUBILO. W związku z tym pozostały ostatnie trzy wolne miejsca. Jako pierwsi o to miejsce walczyły zespoły FC AMELINIUM i PZDKDZ. Początek rywalizacji należał do gospodarzy, którzy szybko wyszli na prowadzenie. Pomimo tego ekipa PZDKDZ się nie poddała i na 30 sekund przed końcem strzeliła bramkę i przegrywała już tylko jedną bramką. Ostatecznie jednak wynik nie uległ zmianie i wygrana FC AMELINIUM dała im miejsce w fazie pucharowej. Z kolei w grupie B rywalizacja o dalsze pozostanie w turnieju toczyła się między zespołami POCHYTANI i NATALIA TEAM. Ostatecznie drużyna Natalii wygrała 1:0 i to ona grała dalej. Ostatnie miejsce w fazie pucharowej wywalczył zespół BMZ POLAND.

Pojedynki ćwierćfinałowe rozpoczęły się od niesamowicie wyrównanego pojedynku między drużynami PRZYMAT ZABRZE i NATALIA TEAM. Tutaj zwycięzcą okazali się zawodnicy PRYZMATU. Kolejne dwa starcia na tym etapie kończyły się w regulaminowym czasie remisem i o zwycięstwie decydowały rzuty karne. Dzięki ich wygraniu do półfinałów awansowały zespoły: FC AMELINIUM i FATER Z MODYMI. Ostatnim półfinalistą zostali zawodnicy HL DISPLAY. Zarówno pierwszy jak i drugi półfinał były bardzo wyrównane. Po ich zakończeniu w meczu o trzecie miejsce rywalizowały ekipy FC AMELINIUM i FATER Z MODYMI, a w wielkim finale spotkali się zawodnicy PRZYMAT ZABRZE i HL DISPLAY.

Ostatecznie brązowe medale powędrowały w ręce zawodników FATER Z MODYMI. Natomiast zwycięzcami całego turnieju został PRYZMAT ZABRZE, który pokonał swoich rywali w finale 3:0. Ostatnie zespołowe wyróżnienie w postaci pucharu FAIR PLAY powędrowało na ręce kapitana FC AMELINIUM. Indywidulane wyróżnienia przyznano Łukaszowi Gaik (PRYZMAT ZABRZE), który został najlepszym bramkarzem oraz Mariuszowi Moczek (HL DISPLAY) uznanego za najbardziej wartościowego zawodnika turnieju. Mamy nadzieję, że zebrane fundusze dzięki temu wydarzeniu pomogą Natalii w dalszym leczeniu i rehabilitacji.

Udział wzięli

Wyniki

Galeria zdjęć