Sprawozdanie z turnieju piłki nożnej GMMP 2016

gm_2016_287

W dniu 20 sierpnia 2016 roku na boisku sportowym mieszczącym się w Gliwicach przy ulicy Sokoła odbył się turniej piłki nożnej General Motors Manufacturing Poland 2016 przeprowadzony przez nasze stowarzyszenie. Do zawodów głosiło się aż 20 drużyn, które zostały podzielone na cztery grupy pięciozespołowe. Rywalizacja toczyła się jednocześnie na trzech boiskach.  W grupie A od zwycięstwa swoje spotkanie rozpoczęła drużyna SKŁAD DREWNA. Natomiast mecz pomiędzy drużynami SĄ GORSI i ATLETICO PURCHAWY zakończył się podziałem punktów.  Rywalizację w tej grupie zdominował zespół SKŁAD DREWNA, który wygrał wszystkie swoje spotkania i co najważniejsze nie stracił przy tym nawet jednej bramki.  Pomimo zwycięstwa w drugim meczu zawodnicy zespołu SĄ GORSI pozostałe 3 spotkania przegrali i niestety musieli pożegnać się z turniejem. Z tej grupy do fazy pucharowej z drugiego miejsca awansował zespół OLD STAR BODY.

gm_2016_3

Rywalizacja w grupie B była niemniej interesująca.  Swoje pierwsze spotkanie wysoko wygrał zespół KLĄTWA IRYSA, zaznaczając tym samym aspiracje do sięgnięcia po jak najwyższe laury.  Od wygranej rozpoczęli również zawodnicy EMPISI, którzy jedyne punkty stracili właśnie z KLĄTWĄ IRYSA. Na słowa uznania zasługuje fakt, iż drużyna LZS CHRZĄSTAWA pomimo ogromnych kłopotów kadrowych wystartowała w turnieju. Niestety kontuzje, jakie odnieśli zawodnicy w przedostatnim meczu spowodowały, iż mimo najszczerszych chęci musieli swoje piąte spotkanie oddać walkowerem. Ostatecznie z grupy do fazy pucharowej awansowały zespoły KLĄTWA IRYSA i EMPISI. W przedostatniej grupie w rywalizacja od samego początku do końca rozgrywała się między dwoma zespołami tj. OLD BOYS i EAGELS TEAM.  Spotkanie, które miało rozstrzygnąć o układzie miejsc w tabeli zakończyło się remisem i dzięki korzystniejszej różnicy bramek to zawodnicy zespołu OLD BOYS wygrali grupę. W grupie D walka o dwa miejsca premiowane grą w ćwierćfinałach rozgrywała się do samego końca. Ostatecznie do drugiej fazy turnieju z pierwszego miejsca awansował zespół OUTEROWCY, a na drugiej pozycji zameldowali się zawodnicy ULTRAS PPG.

gm_2016_133

O godzinie 15:00 po krótkiej przerwie zaczęła się faza pucharowa, która rozgrywana była na dwóch boiskach.  Swoje spotkanie pewnie wygrali zawodnicy zespołu SKŁAD DREWNA, którzy i tym razem nie dali sobie strzelić bramki.  Na tym etapie najciekawszym meczem był pojedynek między OLD BOYS i ULTRAS PPG, gdzie przez większą część spotkania utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero strzelona w końcówce meczu bramka dała prowadzenie ekipie OLD BOYS, którego już nie oddali do końca. Awans do półfinałów wywalczyły również zespoły KLĄTWA IRYSA i EAGELS TEAM. W półfinałach mieliśmy okazję oglądać dwa bardzo emocjonujące spotkania, które stały na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie do finału po wygranej 1:0 nad zespołem SKŁAD DREWNA awansowali zawodnicy OLD BOYS. Natomiast dzięki wygranej drużyny EAGELS TEAM nad zawodnikami KLĄTWY IRYSA znaliśmy już pary spotkań zarówno o trzecie miejsce, jaki i wielkiego finału. Ostatecznie na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna SKŁAD DREWNA. Przed finałowym spotkaniem, podobnie jak przed pierwszymi meczami każdej drużyny w fazie grupowej, zawodnicy zebrali się na środku boisku i minutą ciszy postanowili uczcić pamięć jednego z pracowników firmy, który dwa dni wcześniej zginął w wypadku.

gm_2016_149

Finał stał na bardzo wysokim poziomie. Pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy OLD BOYS, ale niestety bardzo szybko EAGELS TEAM doprowadziło do wyrównania. Tempo spotkania było niesamowicie wysokie biorąc pod uwagę, iż dla obu ekip był to już 7 mecz tego dnia.  Po jednej z akcji EGALS TEAM zdobyło drugą bramkę i wyszło na prowadzenie.  Pomimo wielu prób rywalom nie udało się zdobyć wyrównującej bramki, tracąc w dodatku trzeciego gola.  W wyniku tego to EAGELS TEAM mogło cieszyć się z wygranej i pierwszego miejsca w całym turnieju.

gm_2016_281

W trakcie turnieju prowadzona była klasyfikacja króla strzelców, którą wygrał Robert Walkowiak (OLD BOYS). Statuetka dla najlepszego bramkarza powędrowała w ręce Roberta Hanaka (SKŁAD DREWNA). Natomiast najbardziej wartościowym zawodnikiem został wybrany Patryk Jeziorski (EAGELS TEAM). Wszystkim drużynom i zawodnikom gratulujemy sukcesów.

Wyniki

Galeria zdjęć