Sprawozdanie z turnieju siatkówki

Siatka_04_2016_100

W dniu 17 kwietnia 2016 roku na hali widowiskowo – sportowej mieszczącej się w Gliwicach przy ulicy Górnych Wałów 29 odbył się turniej siatkówki. W zawodach wzięło udział 14 zespołów podzielonych na cztery grupy. Już pierwsze spotkania pokazały, iż walka o zwycięstwo w całym turnieju będzie bardzo wyrównana.

Siatka_04_2016_033

W grupie pierwszej walka o ćwierćfinały toczyła się do samego końca. Po dwóch kolejkach spotkań, wszystkie cztery zespoły miały szansę by zagrać w dalszej fazie turnieju. Ostatecznie awans uzyskali zawodnicy ZUS i SKORPIONY PUSTYNI. Z grupy „B” po zaciętej walce uzyskali OFISTIM oraz OPTIMUM. Ostatnie dwie grupy również nie odstawały poziomem od poziomy pierwszych dwóch. Po zakończeniu w nich rywalizacji miejsca w ćwierćfinałach uzupełnili: MAOO, Pe5, PASS LIGT TEAM oraz P0iSMYK.

Siatka_04_2016_073

Najciekawszymi spotkaniami ćwierćfinałowymi okazały się starcia między ZUS kontra OPTIMUM, a także mecz ekip MAOO i P0iSMYK. W pierwszym pojedynku walka była bardzo wyrównana, ale ostatecznie to ZUS wygrywając sety do 12 i 17 awansował do półfinałów. W drugim pojedynku pomiędzy MAOO i P0iSMYK pierwszy padł łatwym łupem zawodników P0iSMYK. W drugiej partii MAOO się przebudziło i wygrało do 14 doprowadzając tym samym do tie-break’a. Tutaj dzięki dobrej grze i wygranej 15 : 12 zawodnicy MAOO awansowali do półfinałów. Ostatnie dwa miejsca w półfinałach wywalczyli zawodnicy PASS LIGT TEAM i OFISTIM.

Po zaciętych walkach półfinałowych do finału awansowały drużyny ZUS i OFISTIM. Pierwsi wygrali z MAOO, a drudzy pokonali PASS LIGT TEAM. W walce o trzecie miejsce zawodnicy PASS LIGT TEAM pokonali drużynę MAOO i w ten sposób wywalczyli brązowe medale. Walka o mistrzostwo stała na wysokim poziomie i nikt nie odpuszczał. Ostatecznie na najwyższym stopniu podium stanęli zawodnicy ZUS.

Siatka_04_2016_088

Podczas trwania zawodów rozgrywano jednocześnie turniej piłkarzyków stołowych, który cieszył się sporym zainteresowaniem. Rozstawienie w grupach w tych zawodach było identyczne jak w turnieju siatkówki. Po zakończeniu rywalizacji w grupach do fazy pucharowej awansowali tylko zwycięzcy grup. W ten sposób w walce o medale znalazły się drużyny: PETARDA, OGO, OFISTIM oraz P0iSMYK.

Pierwszy półfinał po zaciętej walce wygrali zawodnicy ekipy PETARDA. W drugim starciu półfinałowym górą okazała się drużyna OFISTIM. W końcowej klasyfikacji na najwyższym stopniu podium znaleźli się zawodnicy PETARDA, a tytuł wicemistrzowski powędrował do ekipy OFISTIM. Natomiast na trzecim miejscu znalazła się drużyna P0iSMYK.

Siatka_04_2016_046

Dziękujemy wszystkim zespołom i ich zawodnikom za udział w zawodach, a zwycięzcom gratulujemy sukcesów.