Sprawozdanie z V Mistrzostw Katowickiej Specjalnej Strefy ekonomicznej w futsalu

V_KSSE_2016_243

W dniu 6 listopada 2016 roku na hali Widowiskowo – Sportowej w Gliwicach przy ulicy Chorzowskiej 5 odbyły się V Mistrzostwa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Halowej Piłce Nożnej.

Rywalizacja toczyła się pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Gliwice oraz  Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Patronat medialny nad zawodami objęli: portal RegionalnaPiłka.pl, portal Twoje Gliwice i HydePark News. Natomiast partnerami zawodów były firmy: ALL SPORT, P.U.P.H. INWEST, firma VESPER Reklama, VESPER Lex oraz Fundacja GRAMY RAZEM.

W rywalizacji wzięło udział 6 drużyn, które rywalizowały w jednej grupie, systemem każdy z każdym. W następnym etapie zespoły z pierwszych czterech miejsc walczył o medale i tytuł mistrzowski. Niestety z przyczyn kadrowych w ostatniej chwili z rozgrywek wycofała się drużyna STOLLE EMS POLSKA.

Jako pierwsi na boisko wyszli zawodnicy zespołów HL-DISPLAY i OPEL GLIWICE. Po zaciętym pojedynku to wicemistrz z zeszłego roku tj. OPEL GLIWCE, mógł dopisać pierwsze trzy punktu na swoje konto.

V_KSSE_2016_17

Kolejny mecz to pojedynek zeszłorocznych mistrzów tj. NGK CERAMICS z zawodnikami zespołu NEXTEER. Początek spotkania był bardzo wyrównany i dopiero w drugiej połowie NGK wyszło na prowadzenie. Pomimo wielu okazji z jednej jak i z drugiej strony wynik nie uległ już zmianie.

W następnym spotkaniu naprzeciwko siebie stanęły drużyny OPEL GLIWICE i KIRCHHOFF AUTOMOTIVE. Początek spotkania był zdecydowanie pod dyktando drużyny OPEL GLIWICE, czego efektem była strzelona bramka. W trakcie trwania spotkania OPEL systematycznie powiększał swoją przewagę i ostatecznie rozstrzygnął mecz na swoją korzyść.

Kolejne starcie między zespołami HL-DISPLAY i NGK CERAMICS było bardzo ważne dla zespołu HL-DISPLAY, który miał już na koncie porażkę. Po zaciętej walce to NGK mogło się cieszyć z wygranej i było bliżej zajęcia miejsca dającego im awans do gry o medale.

V_KSSE_2016_56

Po tym spotkaniu na parkiecie toczyła się rywalizacja drużyn KIRCHHOFF AUTOMOTIVE i NEXTEER. Oba zespoły poniosły porażki w swoich spotkaniach i chcąc walczyć o tytuł mistrzowski nie mogły pozwolić sobie na kolejną przegraną. Po końcowym gwizdku to KIRCHHOFF mógł się cieszyć ze zwycięstwa.

W ósmym meczu tego dnia doszło do rywalizacji pomiędzy zespołami OPEL GLIWICE i NGK CERAMICS. W zeszłym roku obie drużyny doszły do finału, a tam lepsze okazało się NGK. Tak, więc OPEL miał okazję do rewanżu. Przez dłuższy czas na tablicy utrzymywał się bezbramkowy remis. Pierwsi bramkę zdobyli zawodnicy OPEL GLIWICE. Po jednym ze składnie przeprowadzonych ataków NGK doprowadziło do remisu. Pomimo wielu okazji z jednej i drugiej strony wynik nie uległ zmianie.

V_KSSE_2016_94

W tym momencie NGK miało na swoim koncie siedem punktów i przed meczem z zespołem KIRCHHOF AUTOMOTIVE było w bardzo dobrej sytuacji. Niestety pojedynek ten źle się ułożył dla NGK, które po stracie bramki musiało gonić rywali. Po jednym z kontrataków KIRCHOFF powiększył swoją przewagę i sytuacja dla NGK zrobiła się bardzo nieciekawa. Pomimo tego NGK nie poddało się i strzeliło bramkę kontaktową. Pomimo wielu prób obrona KIRCHHOFF’a skutecznie udaremniała próby rywali, a na dodatek  powiększyła przewagę do dwóch goli. Wtedy NGK postawiło wszystko na jedną kartę wycofując bramkarza i grając w przewadze. Ostatecznie udało się zdobyć bramkę, ale na więcej zawodnicy KIRCHHOFF’a nie pozwolili. Taki obrót sprawy spowodował, iż zeszłoroczny mistrz musiał czekać na pozostałe wyniki by dowiedzieć się, o jakie miejsca przyjdzie mu grać.

V_KSSE_2016_117

Po pewnej wygranej OPLA z zawodnikami NEXTEER i zwycięstwie KIRCHHOFF’a nad HL-DISPLAY było jasne, kto będzie grał w wielkim finale. Do ostatniej chwili toczyła się walka o miejsce dające prawo gry o brązowy medal. O tym miało zadecydować ostatnie spotkanie między HL-DISPLAY i zespołem NEXTEER, który wygrywając mecz mógł grać w meczu o brązowy medal. Wynik tego spotkania zmieniał się jak w kalejdoskopie. Pierwsi na prowadzenie wyszli zawodnicy HL-DISPLAY, ale chwile później doszło do wyrównania. To nie załamało ekipy HL-DISPLAY, która starała się konstruować akcje dające im bramkę. Po jednej z nich wyszli na prowadzenie. Chwila dekoncentracji i na tablicy znów był remis. Ostatecznie HL-DISPLAY zdołał strzelić jeszcze jednego gola, który po raz trzeci dał im prowadzenie i ostatecznie zwycięstwo.

V_KSSE_2016_135

W walce o trzecie miejsce NGK CERAMICS pokonało HL-DISPLAY 3:1 i mogło się cieszyć z najniższego stopnia podium.

Finał V Mistrzostw Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej pomiędzy drużynami KIRCHHOFF AUTOMOTIVE i OPEL GLIWICE nie zawiódł publiczności i obfitował w wiele ciekawych akcji i pojedynków. Po ostatnim gwizdku w spotkaniu na tablicy widniał wynik 2:2. W tej sytuacji o zwycięstwie zdecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali zawodnicy OPEL GLIWICE, tym samym zdobywając Mistrzostwo Katowickiej SSE.

Podczas zawodów była prowadzona klasyfikacja najlepszego strzelca, którą z dorobkiem 7 bramek wygrał Mateusz Lemiaszko z drużyny KIRCHHOFF AUTOMOTIVE. Statuetkę najlepszego bramkarza otrzymał Michał Pawlak zawodnik HL-DISPLAY. Statuetkę dla najbardziej wartościowego zawodnika turnieju zdobył Seweryn Zalewski z zespołu OPEL GLIWICE. Ostatnie wyróżnienie w postaci pucharu Fair Play powędrowało do drużyny NEXTEER.

V_KSSE_2016_156

W ramach V Mistrzostw Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej odbyły się IV Mistrzostwa KSSE w piłkarzykach stołowych, które były integralną częścią zawodów. Zespoły w tym turnieju zostały podzielone na dwie grupy gdzie rozgrywano pojedynki systemem każdy z każdym. W fazie pucharowej drużyny, które zajęły drugie miejsce w grupie walczyły o trzecie miejsce w turnieju. Natomiast zespoły z pierwszego miejsca grały o tytuł mistrzowski. Po pojedynkach grupowych w meczu o trzecie miejsce spotkały się drużyny HL-DISPLAY oraz NGK CERAMICS. Tutaj zwycięsko z boju wyszła drużyna HL-DISPLAY. Po zaciętym pojedynku finałowym zwycięzcą IV edycji Mistrzostw KSSE w piłkarzykach stołowych została drużyna KIRCHHOFF AUTOMOTIVE, a na drugim stopniu podium uplasował się zespół NEXTEER.

Serdecznie dziękujemy wszystkim drużynom za udział w turnieju i sportową walkę w każdym spotkaniu. Natomiast zwycięzcom gratulujemy sukcesów.

Udział wzięli

Wyniki

Galeria zdjęć

Filmy