Sprawozdanie z XXIX kolejki Company Futsal League

W dniu 06-05-2018 rozegrana została dwudziesta dziewiąta kolejka ligi futsalu. Na początek rozegraliśmy spotkanie między ekipami HL DISPLAY i UNIDOM BAD BOYS. Mecz istotny dla obu drużyn, jeśli chodzi o ostateczną pozycję w tabeli i rozstawienie przed losowaniem grup Pucharu Ligi CFL. Pierwsze 10 minut pojedynku to wyrównana walka między obiema drużynami. W 13 minucie Michał Krawczyk otworzył wynik spotkania i dał prowadzenie ekipie gości. Chwilę później było już 2:0, a bramka Dariusza Kowalskiego w 18 minucie spowodowała iż pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem ekipy UNDOM BAD BOYS 3:0. W drugiej części HL DISPLAY bardzo szybko odrobił strat i w 23 minucie przegrywali już tylko jedną bramką. W 30 minucie goście ponownie odskoczyli na dwie bramki różnicy, ale w ciągu niespełna dwóch minut dzięki bramkom Marcina Wożniaka i Mariusza Moczek na tablicy widniał remis Do końca meczu obie drużyny zdobyły po dwie bramki i spotkanie zakończyło się remisem.

W wyniku kłopotów kadrowych dwa kolejne spotkania się nie odbyły i w ten sposób FRS JUBILO oraz KOLEKTYW FC otrzymały łatwe trzy punkty.

Czwarta rywalizacja między ekipami FUTSAL GANG i FC RENTA zaczęła się od prowadzenia już w 15 sekundzie dla zespołu FC RENTA po bramce Łukasza Kruczyk. Chwilę później Arkadiusz Sowa doprowadził do wyrównania. Po tym szybkim rozpoczęciu spotkania w kolejnych minutach starcia pomimo wielu okazji nie padła bramka. Dopiero w 16 minucie Rafał Modrzik wyprowadził gości ponownie na prowadzenie. W drugiej części walka byłą również bardzo zacięta. Obie ekipy stwarzały sobie okazje bramkowe, ale nie potrafili ich zamienić na gola. Dopiero na dwie minuty przed końcem FUTSAL GANG zdecydował się zagrać przewagą i dosłownie na 30 sekund przed końcowym gwizdkiem doprowadzili do remisu. Takim też wynikiem zakończyło się spotkanie.

Starcie między drużynami SOLIDARNOSĆ OPEL i PRYZMAT ZABRZE była meczem kolejki. Nie chcemy zdradzać przebiegu rywalizacji. W związku z tym zapraszamy do obejrzenia filmu.

Swoje mecze tego dnia wygrały również drużyny: MASACRA i DECATHLON CAR GLIWICE

Po dwudziestej dziewiątej kolejce w fotelu lidera zasiada PRYZMAT ZABRZE, który już w zeszłym tygodniu zapewnił sobie obronę tytułu mistrzowskiego. Na drugie miejsce wskoczyła ekipa KOLEKTYW FC, a na trzecie spadli zawodnicy SOLIDARNOŚĆ OPEL. Dzisiejsze wyniki spowodowały, iż wiadomo już praktycznie jak będzie wyglądał podział na koszyki przed losowaniem grup pucharu ligi, który odbędzie się 27 maja. Wszystkie szczegóły wraz z plakatem pojawią się w tym tygodniu.

W klasyfikacji króla strzelców delikatne zmiany. Na jej czele stoi Łukasz Grzebieniowski (KOLEKTYW FC), który strzelił 65 bramek. Na drugim miejscu jest Daniel Rakowiecki (PRYZMAT ZABRZE) z 61 bramkami. Natomiast na miejscu trzecie miejsce wskoczył Mariusz Krupiński FATER Z MODYMI), który ma 40 strzelonych bramek. W sumie tego dnia padły 34 bramki i nie pokazano żadnej kartki. W klasyfikacji Pucharu FAIR PLAY nastąpiła delikatna zmiana, gdyż na pierwsze miejsce wskoczył zespół FUTSAL GANG. Pamiętajmy jednak, że mamy jeszcze jedną kolejkę, więc wszystko się może zdarzyć.

Następne spotkania będą rozegrane 13 maja 2018 i tego dnia będzie również miała miejsce ceremonia zakończenia sezonu wraz z wręczeniem nagród i pucharów.

Galeria zdjęć

Wyniki

Film