Turniej Charytatywny – „Gramy dla Dawida”

daw44

W dniu 11 października 2015 roku w Hali Widowiskowo – Sportowej MOSiR w Knurowie przy ulicy Górniczej 2 odbył się turniej charytatywny w siatkówkę „GRAMY DLA DAWIDA”.  Organizatorem zawodów było Stowarzyszenie Sportowo – Edukacyjne „FeByS” oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Knurowie. Głównym celem zawodów było zebranie środków finansowych, które będą przeznaczone na walkę z nowotworem kości Dawida Kołodzieja podopiecznego Fundacji Spełnionych Marzeń.

Patronat medialny nad zawodami objęli: Przegląd Lokalny, TVK Waldex oraz portal miastoknurow.pl. Partnerami zawodów byli: restauracja Maszkiety, Fitness Club 24, oraz firma ALL SPORT.

Podczas turnieju zawodnicy oraz kibice mogli dodatkowo wesprzeć akcję biorąc udział w licytacji, a także dając datki, kupując cegiełki czy posiłki.

daw11

Zawody odbyły się od uroczystego przywitania zawodników i wszystkich gości oraz przedstawienia planu całych zawodów. Turniej był podzielony na fazę grupową, gdzie swoje pojedynki w dwóch grupach czterozespołowych rozgrywało w sumie 8 drużyn, a także pucharową, do której awansowały po dwie najlepsze ekipy z każdej z grup. Spotkania odbywały się równocześnie na dwóch boiskach.

daw8

Jako pierwsi rozgrywki rozpoczęli: SIKRET GLIWICE, GIMNAZJUM NR 3, APN SENIORZY oraz TKKF SZCZYGŁOWICE. Po tych zespołach do walki ruszyli: MALTAŃCZYCY, MOSiR KNURÓW, DRUŻYNA GWIAZD i ODNOWA TEAM.

daw7

daw1

W pierwszym spotkaniu grupy „A” SIKRET GLIWICE pewnie pokonał GIMNAZJUM NR 3, a TKKF wygrał z drużyną APN SENIORZY. W grupie drugiej MOSiR KNURÓW odniósł pewne zwycięstwo nad zespołem MALTAŃCZYKÓW. Swoje aspiracje do walki w półfinałach zgłosił również zespół ODNOWA TEAM, który pokonała DRUŻYNĘ GWIAZD, w której zagrali m.in.: Sabina Jeszka, Staszek Karpiel-Bułecka, Marcin Brosz oraz Adam Sobierajski.

daw6

Jednym z ważnych punktów turnieju była zbiórka pieniędzy poprzez licytację przedmiotów, która miała miejsce o godzinie 12:00. Najdroższymi przedmiotami, które znalazły swego nabywcę były: piłka z podpisami zawodników Górnika Zabrze i koszulka siatkarska reprezentanta Polski Mateusza Miki. Każdy z tych przedmiotów został wylicytowany kwotą 600 zł. Łącznie wylicytowano przedmioty na sumę 5450 zł.

daw16

Po drugiej serii spotkań w pierwszej grupie pewnymi awansu były zespoły SIKRET GLIWICE i TKKF SZCZYGŁOWICE. Tak się złożyło, iż pojedynek tych drużyn kończył fazę grupową i decydował o ostatecznym rozstawieniu. W meczu padł remis 1-1 i potrzeba było bardzo skrupulatnych wyliczeń by się dowiedzieć, kto zajął pierwsze miejsce w grupie. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna SIKRET GLIWICE, a drugie premiowane grą w fazie pucharowej zdobyli zawodnicy TKKF SZCZYGŁOWICE.

daw35

W grupie „B” po dwóch rundach pewnym awansu był zespół MOSiR KNURÓW. O drugie miejsce do samego końca walczyły pozostałe trzy drużyny. Po zaciętej walce i wygranej w swoim meczu 2-0 ostatnim półfinalistą została drużyna ODNOWA TEAM.

daw31

W pierwszym pojedynku półfinałowym drużyna SIKRET GLIWICE grała z ODNOWĄ TEAM. Pomimo zaciętej walki i sportowego zaangażowania zespół ODNOWA TEAM musiał uznać wyższość rywali. Po rozegraniu drugiego bardzo zaciętego półfinału drużyna TKKF SZCZYGŁOWICE musiała uznać wyższość MOSiR-u Knurów.

daw4

Przed pojedynkiem finałowym do rywalizacji o trzecie miejsce stanęły naprzeciwko siebie drużyny ODNOWA TEAM i TKKF SZCZYGŁOWICE. Po porażce w pierwszym secie zawodnicy ODNOWY TEAM rozpoczęli drugiego seta od prowadzenia dwupunktowego. Taką przewagę jednak zawodnicy TKKF szybko zniwelowali i wyszli na kilkopunktowe prowadzenie, którego nie oddali do końca seta i w efekcie wygrali mecz 2-0.

daw33

Finał turnieju nie zawiódł publiczności i obfitował w wiele ciekawych akcji i pojedynków na siatce. Pierwszego seta wygrał MOSiR, a w drugim twarde warunki postawiła ekipa SIKRET, co dało efekt w postaci wygrania seta i doprowadzenia do tiea-brek’a. Tutaj drużyna z Gliwic okazała się lepsza i wygrała całe spotkanie 2-1 i zajęła pierwsze miejsce w całym turnieju.

daw43

Podczas akcji zebrano 9293,46 zł. Cała suma zostanie przeznaczona na walkę Dawida z chorobą.

daw44

W tym miejscu pragniemy podziękować zawodnikom i kibicom przybyłym na zawody za wsparcie akcji. Dziękujemy również Sabinie Jeszce, Staszkowi Karpiel-Bułecka, Marcinowi Broszowi i Adamowi Sobierajskiemu za przybycie i udział w turnieju, zespołowi MOSiR Knurów za współorganizowanie zawodów, patronom medialnym za promocję wydarzenia i partnerom za bezcenne wsparcie akcji. Ponadto podziękowania dla wolontariuszy i wszystkich osób pomagających w tym dniu w realizacji tego dzieła. Bez Was wszystkich byłoby to niemożliwe!!!

daw45

Galeria zdjęć

Wyniki