Turniej siatkówki 2015

PLAKAT_SIATKA_04_2015

W dniu 12 kwietnia 2015 roku na hali Widowiskowo – Sportowej „GÓRNE WAŁY” odbył się turniej siatkówki, w którym wzięło udział 14 zespołów podzielonych na cztery grupy. Każdy z zawodników w trakcie trwania mistrzostw miał zapewnione napoje oraz ciepły posiłek. Już pierwsze spotkania pokazały, iż walka o wejście do fazy pucharowej będzie wyrównana. Z każdej grupy w walce o zwycięstwo mogły zostać tylko dwie drużyny. W grupie pierwszej po dwóch kolejkach spotkań awansu była pewna tylko ekipa zawodników OFISTIM. W ostatnim spotkaniu wygrywając z Pe5, przyczyniła się do odpadnięcia tego zespołu z dalszych rozgrywek, gdyż FORMINGOZA pokonując rywali zdobyła trzy punkty i tym samym przypieczętowała awans do ćwierćfinałów.

Siatka_04_2015_0071

Niemniej ciekawa była sytuacja w grupie drugiej. Tutaj po dwóch kolejkach w walce o fazę pucharową liczyły się trzy zespoły. Pierwszymi, którzy zapewnili sobie awans byli zawodnicy OPTIMUM. Wiadomo było wtedy, iż pojedynek drużyn PETARDA RANGERS 07 i AKS jest starciem o wyjście z grupy. Gospodarzom do szczęścia wystarczało wygranie jednego seta i nie pozwolić przeciwnikom, aby w pozostałych partiach odskoczyli na zbyt dużą przewagę w tzw. małych punktach. Po wygraniu pierwszego seta i spełnieniu minimum gospodarze tj. PETARDA RANGERS 07 w drugim secie stracili koncentrację i poprzez to musieli toczyć bój o zwycięstwo w tie-breaku. Po niesamowitej walce zespół AKS musiał uznać wyższość rywali i tym samym pożegnał się z turniejem. Jako koleni do boju ruszyli zwodnicy grupy „C”.  Tutaj do rozstrzygnięcia w pierwszych dwóch spotkaniach konieczne było rozegranie trzech setów. Pewni gry w dalszej fazie rozgrywek zawodnicy TARGET 1000 mogli ze spokojem obserwować ostatnie spotkanie w swojej grupie. Po jego zakończeniu grono ćwircfinałowiczów uzupełnił zespół ZELTER. W ostatniej grupie awans do kolejnego etapu rozgrywek zapewniły sobie drużyny ZUS i ŚMATTY.

Siatka_04_2015_0081

Pierwsze spotkania ćwierćfinałowe rozpoczęły się od starcia zawodników ekip TARGET 1000 i ŚMATTY. Goście pomimo wygrania pierwszej partii w kolejnej oddali inicjatywę w wyniku, czego przegrali seta. Podobnie było w tie-breaku, ale tutaj gospodarze zdołali się podnieść w odpowiednim momencie i ze stany 7:11 dla gości, doprowadzili do remisu 12:12, aby w końcówce wygrać set 17:15 i tym samym zostać pierwszym półfinalistą. Drugim starciem ćwierćfinałów toczonym równolegle do powyższego spotkanie był pojedynek ZUS-u z zawodnikami ekipy ZELTER. Tutaj o zwycięstwie również decydował tie-break, wygrany pewnie przez ZUS wynikiem 15:7. Do grona półfinalistów po swoich spotkaniach dołączyły drużyny: OFISTIM i OPTIMUM. Od tego momentu każdy pojedynek był już rozgrywany na takim poziomie gry i zaciętości sportowej, że jego rozstrzygnięcie w dwóch setach nie wchodziło w grę. Po pojedynkach półfinałowych do finału awansowały drużyny TARGET 1000 i OPTIUMU.

Siatka_04_2015_0150

W walce o trzecie miejsce zespół ZUS-u pokonał przeciwników i tym samym zapewnił sobie brązowe medale. Finał stał na niesamowitym poziomie. Pierwsza partia padła łupem gospodarzy tj. TARGET 1000, a druga po zaciętej walce zakończyła się sukcesem gości. W decydującej partii to OPTIMUM zachowało więcej sił i szybko odskoczyło swoim rywalom. Wypracowanej przewagi nie oddali już do samego końca odnosząc zwycięstwo w całym turnieju.

Siatka_04_2015_0175

Dodatkową atrakcją w trakcie turnieju siatkówki były rozgrywki piłkarzyków stołowych równolegle rozgrywane do zawodów siatkówki. Rozstawienie zespołów w jednym i drugim turnieju były identyczne. W rozgrywanych zawodach piłkarzyków stołowych, które cieszyły się ogromna popularnością, podium było kompletnie inne niż w siatkówce. Zanim jednak doszło do ostatecznych rozstrzygnięć potrzebna była faza grupowa. Tutaj do fazy pucharowej awansowały tylko drużyny, które wygrały swoje grupy.

Siatka_04_2015_0032

W pierwszym pojedynku naprzeciwko siebie stanęli zawodnicy OFISTIM i PETARDA RANGERS 07. W drugim natomiast walka rozgrywała się między zwycięzcami grupy C ekipą ZELTER i zdobywca pierwszego miejsca w grupie czwartej tj. ŚMATTY. Ostatecznie W pierwszym starciu wygrali goście, a w drugim gospodarze. W walce o trzecie miejsce OFISTIM pokonał ŚMATTY, a w finale PETARDA RANGERS 07 pokonała przeciwników i wywalczyła tym samym pierwsze miejsce.