Turniej z okazji 10-lecia kadry futsalu w NGK Ceramics Polska

NGK_FUTSAL_739

W dniu 7 maja 2017 roku w hali widowiskowo – sportowej „SOŚNICA” odbył się turniej piłki halowej z okazji 10-lecia Kadry Futsalu w NGK Ceramics Polska. Do turnieju drużyna NGK zaprosiła 15 zespołów, które zostały podzielone na cztery grupy. Patronat nad zawodami objął Podokręg Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej.  W trakcie całych zawodów oprawę muzyczną zapewniał niezawodny DJ CHILLMOON.  Nad sprawnym przebiegiem turnieju czuwało Stowarzyszenie Sportowo – Edukacyjne „FeByS”.

NGK_FUTSAL_40

Jako pierwsi swoje spotkania rozpoczęły zespoły BMZ POLAND, SYGNITY oraz KIRCHHOFF AUTOMOTIVE. Niestety w ostatniej chwili z przyczyn kadrowych musiał wycofać się zespół MEIKO TRANS. Swoje mecze pewnie wygrali zawodnicy KIRCHHOFF AUTOMOTIVE, którzy jako pierwsi zagwarantowali sobie grę w ćwierćfinałach. Do samego końca toczyła się walka o drugie miejsce w grupie, o które walczyły ekipy BMZ POLAND i SYGNITY. Ostatecznie po niesamowicie zaciętym pojedynku na tablicy widniał remis 2:2, który dał awans zespołowi SYGNITY.

NGK_FUTSAL_158

Bardzo ciekawa i wyrównana walka miała miejsce w grupie drugiej, w której swoje spotkania grały: PLASTIC OMNIUM, TESCO DYSTRYBUCJA, GENERAL MOTORS POLAND GLIWICE oraz DECATHLON CAR GLIWICE. Jak bardzo była to wyrównana grupa mogą świadczyć wyniki wszystkich spotkań, w których ostateczne rozstrzygnięcia zapadały w końcowych minutach. Przed ostatnią kolejką pewni awansu byli tylko zawodnicy GM POLAND GLIWICE. Za ich plecami walka o awans do dalszej fazy rozgrywała się pomiędzy PLASTIC OMNIUM i DECATHLON CAR GLIWICE. Na tym etapie rozgrywek TESCO nie miało już szans na awans odnosząc wcześniej dwie porażki. W wyniku przegranej zawodników PLASTIC OMNIUM otworzyła się ogromna szansa dla zespołu DECATHLON na awans, ale tylko wtedy, kiedy odnieśliby, co najmniej dwubramkowe zwycięstwo. Tak się jednak nie stało, ponieważ TESCO DYSTRYBUCJA nie dało się pokonać wygrywając tą rywalizację. Dzięki temu do ćwierćfinałów awansowali zawodnicy PLASTIC OMNIUM.

NGK_FUTSAL_128

Grupa trzecia tego turnieju uznana była za tzw. grupę śmierci. W pierwszym spotkaniu HL DISPLAY wygrało z drużyną MARCO. Z kolei FRS JUBILO zremisowało z ZF TRW POLSKA. Taki obrót sprawy spowodował, iż MARCO chcąc się liczyć w grze o awans musiało pokonać w drugiej kolejce TRW. Niestety tak się jednak nie stało i porażka 0:1 zamknęła im drogę do wyjścia z grupy. Wygrana HL DISPLAY nad FRS JUBILO spowodowała, iż w ostatniej kolejce JUBILO chcąc awansować dalej musiało wygrać z MARCO różnicą minimum trzech bramek i liczyć na potknięcie ZF TRW POLAND. Ostatecznie po zaciętej rywalizacji ZF TRW POLAND ograło HL DISPLAY i wyszło do fazy pucharowej z pierwszego miejsca. Z kolei HL DIPLAY zajmując drugą lokatę również mógł w spokoju czekać na swój ćwierćfinał.

NGK_FUTSAL_220

Rozgrywki ostatniej grupy rozpoczęła rywalizacja gospodarzy turnieju NGK CERAMICS POLSKA z zespołem VLASSENROOT.  Po wyrównanej walce to NGK mogło dopisać sobie pierwsze punkty turniejowe. Najciekawszym starciem w tej grupie był mecz pomiędzy PKM GLIWICE i VLASSENROOT. Gdyby VLASSENROOT tą rywalizację wygrał mógł na spokojnie się cieszyć z awans do kolejnej rundy. Po końcowym gwizdku na tablicy widniał wynik 0:0 pomimo, iż sytuacji do zdobycia bramki nie brakowało. W ostatniej kolejce NGK pokonało 3:1 PKM, a wysoka wygrana zawodników VLASSENROOT nad drużyną DOMU DZIECKA nr 4 dała im awans do ćwierćfinałów.

NGK_FUTSAL_297

Rywalizacja w ćwierćfinałach była niesamowicie wyrównana, o czym może świadczyć fakt, iż dwa z nich musiały rozstrzygnąć się poprzez serię rzutów karnych. Pierwszy mecz gdzie taka sytuacja miała miejsce to starcie pomiędzy zespołami ZF TRW GLIWICE i VLASSENROOT. Tutaj dopiero w ostatniej sekundzie meczu zespół VLASSENROOT doprowadził do rzutów karnych, w których pokonał swoich rywali. Ćwierćfinał między HL DISPLAY i NGK był niesamowicie emocjonujący do samego końca. Najpierw HL DISPLAY wyszło na prowadzenie, które utrzymywało się przez dłuższą chwilę. W końcu NGK wyrównało i minutę później już prowadziło. Na 25 sekund przed końcem HL DISPLAY zdołał jeszcze wyrównać. Losy spotkania mogły się rozstrzygnąć dosłownie na sekundy przed końcowym gwizdkiem, ale niestety uderzenie zawodnika NGK o milimetry minęło słupek. W związku z tym o zwycięstwie decydowały karne i tutaj lepiej wykonali je zawodnicy HL DISLAY. Grono półfinalistów uzupełniły zespoły KIRCHHOFF AUTOMOTIVE i GM POLAND GLIWICE. W obu przypadkach zespoły odniosły zwycięstwa 3:0.

NGK_FUTSAL_528

W pierwszym półfinale KIRCHHOFF AUTOMOTIVE podejmował zawodników VLASSENROOT. Szybko strzelone dwie bramki przez zespól KIRCHHOFF spowodowały, iż DRUŻYNA VLASSENROOT musiała zaryzykować. Ostatecznie to KIRCHHOFF został pierwszym finalistą. W drugim pojedynku GM POLAND GLIWICE grał z drużyną HL DISPLAY. Po zaciętym spotkaniu na tablicy widniał wynik 3:1 dla GM i to oni zagrali w finale turnieju.

NGK_FUTSAL_388

W meczu o trzecie miejsce HL DISPLAY szybko odskoczył swoim rywalom na czterobramkową przewagę. Ostatecznie VLASSENROOT musiał uznać wyższość rywali i w wyniku tego zajął czwarte miejsce. Mecz finałowy jak na takowy przystało był niesamowicie emocjonujący. Ogromna ilość sytuacji, szybkie tempo i walka na całym boisku sprawiły, że kibicom mecz mógł się podobać. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0 i dopiero w drugiej części oglądaliśmy bramki. Pierwszą bramkę w 5 minucie drugiej połowy strzeliła drużyny KIRCHHOFF AUTOMOTIVE. W związku z tym GM musiał gonić wynik. Zamiast tego stracił kolejną bramkę, gdyż w wyniku czwartego faulu KIRCHHOFF AUTOMOTIVE wykonywał przedłużony rzut karny, który zamienił na bramkę. Pomimo chęci i wielu prób ze strony GM POLAND GLIWICE ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i to drużyna KIRCHHOFF AUTOMOTIVE triumfowała w turnieju.

NGK_FUTSAL_703

W trakcie zawodów prowadzono klasyfikację króla strzelców, którą wygrał Jarosław Piewko (HL Display). Najlepszym bramkarzem wybrano Tomasza Cielesta (Kirchhoff Automotive), a statuetka MVP powędrowała w ręce Adama Mikruta (General Motors Poland Gliwice). W ceremonii wręczenia nagród udział wzięli m.in. Jerzy Kubryńki (członek zarządu NGK Ceramics Polska) oraz Tomasz Kulczycki (Prezes Podokręgu Zabrze Śląskiego Związku Piłki Nożnej). Zwycięzcą gratulujemy sukcesów i dziękujemy za sportową postawę w trakcie całych zawodów.

Udział wzięli

Wyniki

Galeria zdjęć

Filmy