O lidze

W tym roku podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu pierwszego sezonu rozgrywek Gliwickiej Amatorskiej Ligi Unihokeja. Organizatorami zawodów są Stowarzyszenie Sportowo – Edukacyjne FeByS oraz Dom Dziecka nr 3 w Gliwicach im. Astrid Lindgren w Gliwicach. Patronami medialnymi ligi zostali: Dziennik Zachodni, HydePark News, portal naszemiasto.pl, portal sportowegliwice.pl oraz portal Twoje Gliwice. Partnerami rozgrywek są: Interplastic, Sportpoland.com, Bank BGŻ BNP Paribas oraz Fitness Club 24.

Do udziału w lidze zgłosiło się 9 drużyn. Miejscem rozgrywek będzie Hala Widowiskowo – Sportowa ZSO nr 5 w Gliwicach przy ul. Sikornik 34. Spotkania będą odbywały się w poniedziałek w godzinach 17:30 – 19:30. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwa Komitet Organizacyjny, który w oparciu o regulamin rozgrywek podejmuje decyzje w spornych kwestiach. Każda kolejka będzie posiadała swoją fotorelację z danego dnia rywalizacji. Wyniki oraz sprawozdania będzie można śledzić na bieżąco na:

https://www.facebook.com/pages/Gliwicka-Amatorska-Liga-Unihokeja
https://www.facebook.com/stowarzyszenie.febys
www.febys.org

Wszystkie spotkania będą prowadzone przez licencjonowanego sędziego. Czas gry wynosi 2 x 14 minut z przerwą na zmianę stron. Poniżej przedstawiamy nagrody, o jakie będą walczyli zawodnicy i drużyny

Nagrody zespołowe:

  • I miejsce – puchar, medale i nagrody rzeczowe,
  • II miejsce – puchar, medale i nagrody rzeczowe,
  • III miejsce – puchar, medale i nagrody rzeczowe.

Nagrody indywidualne:

  • Najlepszy zawodnik rozgrywek – statuetka i nagroda rzeczowa,
  • Król strzelców – statuetka i nagroda rzeczowa,

Puchar Fair Play za wzorowe, sportowe zachowanie drużyny.

Zapraszamy również do współpracy wszystkich miłośników unihokeja, którzy w jakikolwiek sposób chcieliby przyczynić się do upowszechniania, propagowania i promocji tej dyscypliny wśród mieszkańców naszego regionu.