Aktualności

Udana końcówka sezonu FeByS Bike Team

W minioną sobotę na starcie ostatniej górskiej odsłony Bike Atelier Maraton pojawili się: Dominik, Kasia i Mateusz, którzy walczyli o klasyfikację generalną. Drużynę uzupełnili Marek i Damian. Krzysiek tradycyjnie wystartował w roli opiekuna Dominika. Skład miał jeszcze uzupełnić Adam, którego tym razem pokonała choroba. Dominik pilotowany przez tatę walczył o utrzymanie III miejsca w klasyfikacji generalnej. Przyjeżdżając na III miejscu ... Read More »

Kielce Bike-Expo (Bika Maraton) i Puchar Strefy MTB Sudety – Jodłownik

W połowie września startem w Jodłowniku Piter i Adam zakończyli swoje występy w Pucharze Strefy MTB Sudety. Trasa jak przystało na ten cykl była bardzo ciężka. Chłopaki już zapowiadają starty w kolejnej edycji pucharu!!! W ubiegły weekend drużyna ścigała się w Bike Maratonie w Kielcach połączonym z VIII Międzynarodowymi Targami Rowerowymi Kielce Bike-Expo. Zawodnicy mogli pooglądać rowery z przeszłości jak ... Read More »

FeByS Bike Team nie zwalnia tempa!!!

W ostatnim miesiącu można nas było zobaczyć na trasach: Bike Atelier Maraton – Psary Strzeliński Maraton Rowerowy – Strzelin VII Bieruński Puchar MTB – Bieruń Bike Maraton – Wałbrzych Bike Atelier Maraton – Żarki/Niegowa/Janów Na trasach nie było lekko. Pogoda też nie zawsze sprzyjała. Najwięcej sił i zdrowia zostawiliśmy podczas Bike Maratonu w Wałbrzychu, gdzie zostały rozegrane Mistrzostwa Polski w ... Read More »

FeByS na Tour de Pologne i Obiszowie

Na przełomie lipca i sierpnia przez nasze tereny przejeżdżał Tour de Pologne, więc kibicowaliśmy w Tarnowskich Górach, Zabrzu, Katowicach i Knurowie. Łukasz z Mirkiem wystartowali nawet w Tour de Pologne Amatorów rozgrywanych w Bukowinie Tatrzańskiej. W niedzielę 6 sierpnia Olek, Marek, Adam, Jakub, Mariusz, Kasia, Tomek, Mirek, Łukasz i Prezes wystartowali w Obiszowie, który był kolejna odsłona cyklu Bike Maratonu. ... Read More »

Piekło Beskidów!!!

„Długi” weekend obfitował w sporą dawkę bólu, potu i błota. Ekipa w składzie Adam, Łukasz, Tomek, Olek, Mariusz, Prezes i Kasia (jako support) wzięła udział w wyścigu etapowym Beskidy MTB Tropy. Jest to jedna z najtrudniejszych etapówek w Polsce. Chłopaki wybrali krótszy dystans, Mega, ale tam też było, co podjeżdżać – 296,6 km i 7729 m w cztery dni. Pogoda ... Read More »

Treningi – Wisła / Góra św. Anny

Pomiędzy startami w maratonach nasi zawodnicy nie próżnują ostro trenując!!! Piter ze Sławkiem wybrali się w Beskidy zaliczając Równicę, Trzy Kopce, Stożek i Soszów. Chłopaki przejechali 52 km i zaliczyli 1500m przewyższeń. W tym samym czasie Prezes wybrał się na samotny trening po okolicy przejeżdżając 175 km. Trasa wiodła przez Racibórz, Kędzierzyn Koźle i Górę św. Anny. Prezes celował w ... Read More »

Bike Atelier Maraton – Gliwice

W ostatnią niedziele startowaliśmy w domowym wyścigu w Gliwicach w cyklu Bike Atelier. W końcu w pełni słoneczny wyścig bez błota. Upał dał porządnie wszystkim w kość zabierając więcej energii i fundując pierwszą typową kolarską opaleniznę. Z racji dość dużej ilości uczestników wyścig obfitował w wiele osób, które wybrały formę tempa wycieczki niż wyścigu, co często spowalniało resztę na wąskich ... Read More »

Trening – hałdy

Wczoraj część z naszej ekipy (Olek, Tomek, Adam, Mirek i Kasia) wybrała się na wspólny siłowo techniczny trening na hałdę. Tomek przekazywał wskazówki co do techniki po ostatnim szkoleniu w Bielsku, a Olek udowadniał że nie ma podjazdu, którego by nie pokonał 😉 Wspólne treningi w takim zespole na pewno wpłyną na wyniki 🙂 Read More »

Bike Maraton – Wisła

Kolejny wyścig z cyklu Bike Maraton za nami. Tym razem sprawdzaliśmy nasze siły w Wiśle. Jest to najcięższy wyścig z tego cyklu pod względem procentowego nachylenia tras. Także było, co podjeżdżać. Na dystansie MEGA standardowo Olek z Tomkiem trzymali się łeb w łeb przez większość wyścigu, niestety Tomkowi brakło w ten dzień na koniec trochę energii i Olek znikł mu ... Read More »

Puchar Strefy MTB Sudety – Głuszyca / Bike Atelier XC – Sosnowiec

W ubiegły weekend w ramach przygotowań do Bike Maratonu w Wiśle kilku zawodników postanowiło wystartować w zawodach, a reszta solidnie trenowała. Adam i Sławek wystartowali w Pucharze Strefy MTB Sudety w Głuszycy, a Mateusz w Bike Atelier XC w Sosnowcu. Jak relacjonuje nam Adam, trasa była interwałowa i bardzo wymagająca technicznie. Podczas wyścigu nastąpiło oberwanie chmury z gradobiciem, przez co ... Read More »