Aktualności

Po błotku w Czerwionce-Leszczynach

W weekend Robert, Krzysiek i Mirek pojechali ścigać się do pobliskiej Czerwionki-Leszczyny, gdzie po raz pierwszy zostały rozegrane zawody w ramach cyklu Bike Atelier MTB Maraton. Mirek nawet przez dwa poprzedzające dni dość solidnie potrenował na trasie. Trasa była generalnie sucha, choć było kilka miejsc błotnistych. Pętla składała się naprzemiennie z krótkich leśnych singli i szutrówek. Zapowiadał się fajny wyścig ... Read More »

Kamieniołomy & Hogwart

Tym razem celem wycieczki był Zespół Szkół Leśnych i Ekologicznych w Brynku zwanych bryńskim Hogwartem. W drodze do Hogwartu pod Tarnowskimi Górami zwiedziliśmy kamieniołomy, a następnie udaliśmy się nad  zalew Nakło – Chechło. Stamtąd przez Miasteczko Śląskie dojechaliśmy do Hogwartu. Trzeba przyznać, że panuje tam klimat rodem z filmu o Harrym Potterze 🙂 W drodze powrotnej podjechaliśmy jeszcze pod pałac ... Read More »

Debiut w Trzebini

Kampanię wrześniową zapoczątkowaliśmy startem nad Jeziorem Chechelskim w Trzebini leżącej koło Chrzanowa. Trasa bardzo nas zaskoczyła. W pierwszej części była bardzo interwałowa i przebiegała leśnymi niezbyt wymagającymi singlami. Druga część trasy była zgoła odmienna i składała się głównie z leśnych szutrowych autostrad. Zawody zostały zorganizowane tam pierwszy raz w ramach Bike Atelier MTB Maraton. Lokalizacja bardzo spodobała się uczestnikom i ... Read More »

Wypad na Triathlony

Na przełomie sierpnia i września Grzegorz wystartował w swoich docelowych na ten sezon zawodach triathlonowych na dystansie 1/8 Ironmana. Pod koniec sierpnia wystartował w Silesiaman Triathlon w Katowicach, gdzie pogoda dopisała. W następny weekend w 4 Żorskim Cross Triathlonie już warunki startowe były znacznie trudniejsze. Padał deszcz, co nie ułatwiło zmagań, szczególnie podczas terenowej rundy rowerowej. Oba starty można zaliczyć do ... Read More »

Przypadkiem do Ogrodu Kapias w Goczałkowicach

W dniu rozpoczęcia roku szkolnego wybraliśmy się nad nad Zbiornik Łąka. Pogoda dopisywała, a nogi  podawały więc postanowiliśmy podjechać jeszcze nad Jezioro Goczałkowickie. Po dłuższym postoju i poznaniu kilku miłośników dwóch kółek postanowiliśmy odwiedzić Pszczynę. Po drodze trafiliśmy na zakłady Kapias i dość przypadkowo trafiliśmy do ich ogrodu w Goczałkowicach. Ogrody zajmują 40 hektarów i składają się z około 50 ... Read More »

Stawowy Tour

Tym razem postanowiliśmy pojechać na Czarny Staw. Po drodze do stawu przejechaliśmy przez kilka klimatycznych stawów stowarzyszenia wędkarskiego „KARP”. Zaliczając tyle stawów spontanicznie zdecydowaliśmy kontynuować wycieczkę z nastawieniem na odwiedzenie kolejnych stawów i jeziorek. Skierowaliśmy się na staw Straganiec, a dalej przez  m. in. stawy Ochotka, Karton, Zapadlisko, Drobowizna oraz Jeżowa dojechaliśmy do Tych. Kolejne na liście było Jezioro Paprociańskie. ... Read More »

Kalyckie szutry & Akweny

  Tym razem pojechaliśmy okrężnie do Tworogu i Kalet by pojeździć po leśnych autostradach szutrowych, których jest sporo w okolicznych lasach. W drodze powrotnej postanowiliśmy zwiedzić liczne akweny. W samych Kaletach pojechaliśmy do Ichtioparku i nad Zbiornik retencyjny „Doły II”. Następne udaliśmy się nad Stawy Zielona Dolna i Zielona Górna. Następnie przez Miasteczko Śląskie pojechaliśmy nad Zalew Nakło-Chechło, a następnie ... Read More »

Śladami Hałduro

W tamtym roku rozpoczęliśmy objazd Hałduro. Wtedy nie udało się przejechać całości, gdyż zbyt długo zajęła penetracja poszczególnych hałd oraz problemy nawigacyjne. Dopiero teraz nadarzyła się okazja by dokończyć zeszłoroczny plan. Jak terminy się nie nałożą to w przyszłym roku być może uda się wystartować w tych specyficznych zawodach. Read More »

Nad polskie Malediwy

Postanowiliśmy odwiedzić Park Gródek w Jaworznie, który powstał z dawnego kamieniołomu. Obecnie jest to jedno z najpopularniejszych miejsc do nurkowania w Polsce. To bardzo urokliwe miejsce, a z racji swojego wylądu zwany jest polskimi Malediwami. Jest tam wiele bardzo urokliwych miejsc widokowych. Byliśmy tam po raz pierwszy, ale zapewne powrócimy tam w przyszłych sezonach. W drodze powrotnej pojechaliśmy jeszcze nad ... Read More »

Powrót do Ostrawy

Po wielu latach przerwy Mirek i Grzegorz postanowili odwiedzić Ostrawę. Do przejechania było ponad 150 km. Mirek przejechał cały dystans na rowerze, a Grzegorz dołączył do niego w Chałupkach. Po czeskiej stronie wzdłuż Odry w stronę Ostrawy są przygotowane bardzo dobrej jakości asfaltowe ścieżki rowerowe. Nie obyło się bez drobnych problemów nawigacyjnych, ale ogólnie trasa byłą bardzo ciekawa. Przy okazji ... Read More »